Wypełanianie kwasem hialuronowym

Woda daje życie.

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Wypełnianie kwasem hialuronowym sprzyja prawidłowemu nawilżeniu i ujędrnienieniu skóry. Niestety, wraz z wiekiem kwasu hialuronowego ubywa w organizmie i dlatego tak ważne jest uzupełnianie jego braków. W dzisiejszych czasach można to robić na wiele sposobów, stosować kremy, kapsułki czy inne substancje aplikowane na skórę, ponieważ kwas hialuronowy jest produkowany metodami biotechnologicznymi. Ze względu na swoje odmładzające właściwości, coraz chętniej stosowany jest w dziedzinie chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

Działanie

Kwas hialuronowy posiada właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, zapewnia nam jędrną, nawilżoną i odżywioną skórę. Jeden gram kwasu hialuronowego może związać około sześciu litrów wody. Dodatkowymi zaletami HA jest to, że może on również łagodzić stany zapalne. Z wiekiem jednak jego ilość w skórze maleje, co prowadzi do powstawania zmarszczek. Najbardziej narażone na jego utratę są kobiety około 25 roku życia albo te, które intensywnie się odchudzają i zrzucają wagę. W zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt po zabiegu, lekarz dobiera odpowiedni rodzaj kwasu hialuronowego oraz jego gęstość. Inne rodzaje preparatów używane są do powiększania ust, korekty nosa, mezoterapii i wypełniania zmarszczek, spłycania bruzd nosowo-wargowych, bruzd poniżej kącików ust (“linie marionetki”), zmarszczek w okolicy ust (“usta palacza”), zmarszczek na czole (zmarszczki poziome czoła oraz pionowe między brwiami), zmarszczek w kącikach oczu (“kurze łapki”) oraz wszystkich innych zmarszczek bądź zagłębień (np. blizny) na twarzy. rewitalizacji grzbietów rąk. Efekty po jego użyciu są natychmiastowe i bardzo naturalne.
Kwas hialuronowy możemy także znaleźć w składzie płynów do soczewek i kropli do oczu, ponieważ naturalnie jest też składnikiem filmu łzowego. Dzięki swoim właściwościom pomaga też w dolegliwościach związanych z tzw. zespołem suchego oka.

Typowe obszary zastosowania zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Wypełnianie kwasem hialuronowym ma na celu uniesienie skóry lub nadanie objętości w okolicy w której wykonywany jest zabieg. Zabieg podawania wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego polega na wstrzyknięciu preparatu na odpowiednią głębokość za pomocą igły lub kaniuli. Po zabiegu wykonuje się masaż ostrzykniętej okolicy.

 • Czas trwania zabiegu:

  Zabieg trwa około 30 minut.

 • Wskazania:

  Zanik tkanki podskórnej - wypełnianie "doliny łez", wypełnianie dołów skroniowych, modelowanie policzków, modelowanie brody, głębokie zmarszczki lub opadanie skóry, powiększanie ust, korekta niedoskonałości nosa.

 • Efekty po zabiegu:

  Większa objętość okolicy poddanej zabiegowi. Uniesienie skóry. Wyrównanie nieestetycznych zagłębień lub dołów.

 • Trwałość rezultatów

  Około roku.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, nadwrażliwość na składniki preparatu.

 • Możliwe powikłania i przeciwwskazania:

  Hiperkorekta powodująca długo utrzymujący się obrzęk i ucisk na otaczające tkanki, pozostałości niewchłoniętego kwasy hialuronowego, które mogą zwłóknieć, niesymetryczny efekt końcowy, podanie preparatu do naczynia krwionośnego, zbyt płytkie podanie preparatu.

 • Share: