Wypełanianie hydroksyapatytem wapania

Gładko i naturalnie.

Wypełnianie hydroksyapatytem wapnia

Wypełnianie hydroksyapatytem wapnia polega na podskórnym, głębokim, podaniu preparatu zawierającego hydroksyapatyt wapnia, który wypełnia i “unosi” skórę. W ten sposób zmarszczki i bruzdy wygładzają się lub całkowicie znikają. Preparat ten ma jeszcze jedną, bardzo pożądaną w medycynie estetycznej właściwość. jaką jest stymulowanie tkanek do których została podany. W rezultacie uzyskujemy efekt wolumetryczny i regenerację tkanek.

Wypełnianie hydroksyapatytem wapnia wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, za pomocą cienkich kaniul, co zmniejsza dyskomfort podczas zabiegu. W klinice Medycyna Młodości mamy ogromne doświadczenie w stosowaniu tych preparatów z bardzo ładnymi efektami końcowymi. Wypełniacze na bazie hydroksyapatytu wapnia są idealne i naszym zdaniem wypełniaczami z wyboru do stosowania w dolnych obszarach twary w tym do wypełniania i modelowania brody.

Działanie

Hydroksyapatyt wapnia (CaHA) nie jest nowością. W medycynie stosowany jest od ponad 20 lat (np. w implantologii i chirurgii), a w polskiej medycynie estetycznej jest obecny od lat kilku.

Hydroksyapatyt wapnia jest naturalnym składnikiem tkanki łącznej. Dzięki specjalnemu nośnikowi żelowemu możliwe jest jego stosowanie do wypełniania zmarszczek i bruzd na twarzy. Daje on natychmiastowy, widoczny tuż po zabiegu, efekt wypełnienia. Z czasem (około 4 miesiące) żel znika, ale jego miejsce zajmuje nowy kolagen wyprodukowany przez fibroblasty.Skóra nabiera blasku, jest zagęszczona i bardziej napięta. Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach “rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna. Podanie hydroksyapatytu wapnia łagodzi rysy twarzy, ale nie ogranicza mimiki i nie powoduje obrzęków.

Typowe obszary zastosowania zabiegu wypełniania hydroksyapatytem wapnia:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Wypełnianie hydroksyapatytem wapnia ma na celu uniesienie skóry lub nadanie objętości w okolicy w której wykonywany jest zabieg oraz stymulację skóry do produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg podawania wypełniacza na hydroksyapatytu wapnia polega na wstrzyknięciu preparatu na odpowiednią głębokość za pomocą kaniuli. Po zabiegu wykonuje się masaż ostrzykniętej okolicy.

 • Czas trwania zabiegu:

  Zabieg trwa ok 30 minut.

 • Wskazania:

  Zanik tkanki podskórnej zwłaszcza na policzkach i dołach skroniowych, najlepszy preparat do modelowania brody i nosa, głębokie zmarszczki lub opadanie skóry, poprawa wyglądu dłoni, wypełnianie blizn potrądzikowych.

 • Efekty po zabiegu:

  Uniesienie skóry i naturalny efekt objętości. Wyrównanie nieestetycznych zagłębień lub dołów. Poprawa jakości skóry.

 • Trwałość rezultatów

  Zwykle od 12 do 18 miesięcy w zależności od cech osobniczych pacjenta

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, nadwrażliwość na składniki preparatu.

 • Możliwe powikłania i przeciwwskazania:

  Zbyt płytkie podanie preparatu i jego prześwitywanie, niesymetryczny efekt końcowy, podanie preparatu do naczynia krwionośnego.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

Usługa Cena
Hydroxyapaptyt 1,2 ml 1 400,00 zł
Radiesse 0,8 ml 1 000,00 zł
Radiesse 1,5 ml 1 700,00 zł

 • Share: