Usuwanie zmarszczek metodami chemicznymi

Masz tyl lat na ile wyglądasz.

Usuwanie zmarszczek

Preparat leczniczy wykorzystywany do leczenia nadpotliwości doskonale nadaje się również do usuwania zmarszczek metodami chemicznymi. Dotyczy to w szczególności leczenia zmarszczek mimicznych – są to pierwsze zmarszczki, jakie powstają w wyniku starzenia się twarzy. Ich powstawanie jest konsekwencją pracy mięśni naszej twarzy – ruchów brwi, marszczenia czoła, mrużenia oczu, czy uśmiechania się. Wynikiem tego jest pojawienie się załamań skóry, powodujących zmarszczki. Z upływem lat stają się one coraz bardziej widoczne.

Dlatego najczęściej terapię tę stosujemy do usuwania zmarszczek w określonych obrębach twarzy: “kurze łapki”, zmarszczki między brwiami, poziome linie na czole lub linia śmiechu między oczami. Preparat ten jest również często stosowany w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi.

Typowe miejsca usuwania zmarszczek metodami chemicznymi:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na podaniu miejscowo małych dawek i czynnika aktywnego przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę, do wybranych miejsc.

 • Czas trwania zabiegu:

  W zależności od problemu i obszaru poddawanego zabiegowi, zabieg trwa od 15 do 30 min.

 • Efekty po zabiegu:

  Zlikwidowanie nadpotliwości, wygładzenie czoła, zlikwidowanie "kurzych łapek" i "lwiej zmarszczki".

 • Trwałość rezultatów

  Preparat zaczyna działać po około 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być zauważalny dopiero po tygodniu lub dwóch. Efekt utrzymuje się ok. pół roku

 • Możliwe powikłania:

  Ból głowy bezpośrednio po zabiegu, ciężkość i obrzęk powiek, opadnięcie brwi lub powieki, asymetria.

 • Przeciwwskazania:

  ciąża, karmienie piersią, miesiączka, choroby układu sercowo- naczyniowego, uczulenie na albuminę ludzką, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych o choroby płytki mięśniowo-nerwowej, zażywanie leków regulujących akcję serca, np. chinidyna, choroby układy nerwowego, np. choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona etc.

 • Ważne informacje o zabiegu:

  Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na minimum dziesięć dni przed planowanym zabiegiem z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się także spożywania alkoholu przed i po zabiegu. Przez minimum 4 godziny następujące po zabiegu nie powinno się schylać, dźwigać, masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu, oraz korzystania z solarium oraz sauny. Również w dniu zabiegu i następnego dnia nie powinno się lecieć samolotem.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

Usługa Cena
bruksizm 700,00 zł
całe czoło 850,00 zł
inne 300,00 zł
leczenie potliwości – dłonie 1 600,00 zł
leczenie potliwości – pachy 1 600,00 zł
leczenie potliwości – stopy 1 600,00 zł
lwia zmarszczka 600,00 zł
okolica brody 200,00 zł
okolica oczu (kurze łapki) 700,00 zł

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: