Dr Urszula Brumer:
"Blizny bywają częstym powodem wstydu. Nasi pacjenci żyją z tym przez długie lata, nie mając świadomości, iż z łatwością można wiele zmienić w - wydawałoby się - bardzo trudnych przypadkach."

Leczenie i zmniejszanie widoczności blizn świeżych i dojrzałych.

Usuwanie blizn.

Blizny są swego rodzaju szwami po urazach, czy zabiegach chirurgicznych – jedynym sposobem zrośnięcia się brzegów skóry jest powstanie blizny. Niestety, powstały w ten sposób ślad wymaga niekiedy przeprowadzenia zabiegu usuwania, lub leczenia blizny.
Procesy regeneracyjno-naprawcze muszą być szybkie, ponieważ każda rana stanowi wrota dla czynników zakaźnych. W związku z tym kolagen, który wchodzi w skład blizny jest innego rodzaju niż kolagen w zdrowej skórze i ułożony jest w sposób nieregularny – splątany.

Dlatego blizny są tak widoczne i często ciągną a nawet bolą. Generalnie blizny nie są lubiane przez swoich właścicieli. W naszej praktyce bardzo często obserwujemy jak mała blizna jest dużym problemem właściciela, który oczekuje przeprowadzanie zabiegu usuwania blizn, w efekcie którego blizna powinna zniknąć, w na jej miejscu powinna pojawić się zdrowa skóra.
To jest niemożliwe. Nigdy nie da się usunąć całkowicie blizny. Można sprawić, że będzie ona mniej widoczna lub niewidoczna, jeśli leczenie zostanie wdrożone bardzo wcześnie.
Klinika Medycyna Młodości specjalizuje się w usuwaniu blizn od lat. Wiemy jak leczyć je skutecznie i jakie są popełniane błędy.

Im szybciej zaczniemy leczenie, tym lepsze efekty osiągamy. Niestety wielu chirurgów odradza to pacjentom. Blizna dojrzała leczy się dużo trudniej i znacznie dłużej. Wymaga wielu różnych zabiegów usuwania blizn rozłożonych w czasie.

Błędem również jest leczenie blizn laserem frakcyjnym CO2, który powoduje oparzenia – a każde oparzenie goi się blizną. Wycinanie blizn jest również sensowne tylko w przypadku blizn przerosłych lub powstałych na skutek nieprawidłowo zszytych powłok. Wycinanie blizn zawsze wiąże się z powiększeniem blizny i jeśli po takim zabiegu nie podejmiemy szybkiego leczenia nowo powstającej blizny, efekt nie będzie zadowalający.

Dlatego, podjęcie niezwłocznego leczenia w przypadku świeżych blizn daje doskonałe rezultaty. Warto o tym pamiętać dla własnego komfortu.

Umów się na wizytę:

Indywidualny dobór kuracji ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia optymalnych rezultatów terapii. Umów się z nami na konsultację. Podczas badania zaproponujemy Ci najlepsze, personalnie dobrane metody leczenia.

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

Lista zabiegów oferowanych przez klinikę Medycyna Młodości przy usuwaniu blizn:

  • Share: