Ulverin

Ultradźwięki.

Ulverin

Ulverin jest najnowszym urządzeniem wykorzystującym technologię HIFU – koncentrację fali ultradźwiękowej na określonej głębokości. Dzięki tej technologii możliwe jest przeprowadzanie w sposób mało inwazyjny zabiegów odmładzających na różnych poziomach i obszarach.

Technologia ta pozwala nie tylko na poprawę gęstości i napięcia skóry, ale również na napięcia mięśni podskórnych – uzyskanie tzw. “liftingu smas”, czyli liftingu proponowanego przez lekarzy chirurgów plastyków.

Metoda HIFU jest sprawdzona, bezpieczna i efektywna. Nareszcie możliwa do zastosowania również na ciele (napinanie brzucha, ud, piersi, tzw. “motylków” i “pelikanów”), w tym cellulit.

Urządzenie Ulverin, na którym pracujemy w klinice Medycyna Młodości, jest jednym z niewielu dostępnych w gabinetach urządzeń o tak szerokich możliwościach zabiegowych i tak wysokim profilu bezpieczeństwa. W naszej klinice zabiegi te wykonujemy w skutecznym znieczuleniu miejscowym.

Działanie

Działanie urządzenia Ulverin polega na emitowaniu skoncentrowanych wiązek fal ultradźwiękowych. które docierają na odpowiednią, wcześniej zaplanowaną, głębokość.

Dostępność kilku głowic o różnej głębokości działania, pozwala na działanie dokładnie tam gdzie chcemy i uzyskanie efektu jakiego oczekujemy. Jest to o tyle ważne, że grubość tkanki podskórnej i samej skóry jest różna w różnych okolicach ciała. Efekt ostateczny jest w pełni widoczny po 3 miesiącach. Zabieg na twarz wykonuje się jeden raz. Na ciało dwa zabiegi w odstępach 3 miesiące.

Typowe miejsca wykorzystania technologii Ulverin:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na emitowaniu impulsów ultradźwiękowych, które są dostarczane w odpowiednią okolicę i głębokość , tak by uzyskać jak najlepszy efekt zabiegu. Zabiegi przeprowadza się zgodnie z protokołami dla danych obszarów ciała.

 • Czas trwania zabiegu:

  Od 15 minut do 1,5 godziny

 • Wskazania:

  Wiotka skóra, opadające policzki i szyja, wiotka skóra po porodach, liposukcji lub dużej utarcie masy ciała. obrzęki na powiekach dolnych, cellulit.

 • Efekty po zabiegu:

  Poprawa napięcia skóry, zagęszczenie skóry, efekt liftingu, zmniejszenie poduszek na powiekach dolnych, obkurczenie skóry na brzuchu i udach, wygładzenie "pomarańczowej skórki".

 • Trwałość rezultatów

  W zależności od problemu i obszaru efekt trwały lub zależny od procesu starzenia się. W drugim przypadku efekt utrzymuje się ok, 1.5 roku.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, nadwrażliwość na preparaty znieczulające, rozrusznik serca lub inny implant elektryczny.

 • Możliwe powikłania:

  Delikatne siniaki, oparzenia, obrzęk. Do powazniejszych powikłań dochodzi przy nieumiejętnym wykonywaniu zabiegu lub braku wyobraźni i należą do nich martwica skory i porażenie gałęzi nerwu twarzowego .

 • Share: