Skleroterapia

Długie i piękne.

Skleroterapia

Skleroterapia, czyli leczenie obliterujące, jest metodą leczenia pootwieranych naczynek kończyn dolnych. Zabieg polega na podaniu roztworu środka sklerotyzującego, najczęściej piankowego, do naczynka, w celu zamknięcia jego światła. Lek wywołuje efekt podrażnienia wnętrza naczynia i tym samym jego zrośnięcia. Zazwyczaj dla osiągnięcia oczekiwanego efektu wymagane są dwa zabiegi, aczkolwiek sprawny lekarz potrafi uzyskać zadowalający efekt już w trakcie jednego zabiegu. Co istotne dla pacjentów, zabieg wykonuje się przy użyciu cieniutkiej igły, co znacznie redukuje jego bolesność. Przed zabiegiem konieczne jest badanie USG w celu oceny bezpieczeństwa zabiegu. W klinice Medycyna Młodości badanie USG wykonujemy na miejscu.

Działanie

Skleroterapia jest metodą z wyboru do leczenia pootwieranych naczynek na nogach. Jest stosowana na świecie już od kilkudziesięciu lat i mimo pojawienia się laserów, nadal uważana jest za najbardziej skuteczną.

Najbardziej popularna jest skleroterapia piankowa – środek obliterujący ma postać pianki, która zapewnia lepszy niż tradycyjny roztwór kontakt środka chemicznego z naczyniem, przez co możliwe jest zamykanie również naczynek o większej średnicy.

Warunkiem prawidłowo wykonanej i bezpiecznej skleroterapii jest do naczyniowe podanie środka obliterującego. Wstrzyknięcia są dokonywane powoli i płynnie, w miejscach najbezpieczniejszych (możliwie odległych od tętnic i pni nerwowych) i najlepiej dostępnych, zawsze po upewnieniu się o prawidłowym położeniu igły. Każdorazowo, po wyciągnięciu igły z naczynia, lekarz dokonuje ucisku i rozmasowuje okolicę wstrzyknięcia. Po zabiegu wymagane jest noszenie Pończoch lub podkolanówek uciskowych.

Typowe obszary zastosowania zabiegu Skleroterapii:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Skleroterapia jest mało bolesnym i praktycznie nieinwazyjnym zbiegiem usuwania tzw. "pajączków" na nogach, polegającym na ostrzykiwaniu naczynek specjalnym roztworem lub pianką. . Może być przeprowadzana niezależnie od wielkości i umiejscowienia naczynek. Zabieg trwa około 20 - 30 minut. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności. Osiągane efekty mają znacznie nie tylko estetyczne ale również lecznicze.

 • Czas trwania zabiegu:

  Zazwyczaj od 20 do 30 min

 • Wskazania:

  Obejmują zmiany naczyniowe o małym stopniu nasilenia tj., teleangiektazje ( pajączki naczyniowe), żylaki siatkowate.

 • Efekty po zabiegu:

  Brak wyraźnych pajączków i żylaków

 • Trwałość rezultatów

  Widoczność zamkniętych naczynek jest trwała, jeżeli zabieg skleroterapii jest niezadowalający przy dużych żylakach można zastosować metodę operacyjną.

 • Przeciwwskazania:

  Nadwrażliwość na stosowany lek. Ostra postać zakrzepicy żył głębokich kończyn dolnych oraz zatorowość płuc. Stany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi. Ciąża i karmienie piersią. Miażdżyca kończyn dolnych. Zakrzepica żył układu powierzchownego kończyn dolnych.

 • Możliwe powikłania i przeciwwskazania:

  Skleroterapia jest zabiegiem bezpiecznym. Najczęstsze powikłania to siniaki i przebarwienia. Rzadziej zakrzepica.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

Usługa Cena
 Konsultacja  120,00 zł
USG żył 250,00 zł
Skleroterapia jedna noga 400,00 zł
Pończochy uciskowe (na wymiar) około 190,00 zł

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: