Chirurgiczna plastyka pochwy

Szczęście i rozkosz

Chirurgiczna plastyka pochwy

Chirurgiczna plastyka pochwy, czyli korekcja pochwy to najprościej dopasowanie jej rozmiarów do uważanych przez kobietę za optymalne. Zabieg dotyczy zarówno śluzówki, jak i mięśni pochwy.
Obecnie gdy medycyna estetyczna jest już powszechnie akceptowalna, a tym samym została społecznie zaakceptowana niezgoda kobiet na proces starzenia się i rezygnację z życia w wieku menopauzalnym, ginekologia estetyczna jest jak najbardziej pożądaną dziedziną medycyny.
Ginekologicznymi zabiegami zainteresowane są również młode kobiety, które nie zgadzają się na utratę atrakcyjności z powodu przebytych ciąż.
Wskazaniem do zabiegu jest rozciągnięcie pochwy po przebytych porodach lub zwiotczanie ścian pochwy na skutek procesy starzenia się. lub spadku estrogenów.
Jeśli przyczyna tkwi we wcześniej porodach, wycina się blizny po pęknięciach czy nacięciu i następnie zszywa się odświeżone brzegi z równoczesną plastyką. Przy rozciągniętej ścianie pochwy i zwiększonym świetle stosuje się laser CO2, radiofrekwencję oraz zakładanie specjalnych nici lub taśm.
Wszystkie te zabiegi mają na celu nie tylko poprawę anatomiczną, ale również regenerację tkanek, stymulację produkcji kolageny i poprawę pracy gruczołów śluzowych.

Zmiana rozmiaru pochwy

Zabieg wykonuje się u osób, które z racji wieku, porodów lub innych przyczyn posiadają osłabioną elastyczność ścianek pochwy. Wycięcie części tkanki umożliwia przywrócenie pierwotnych rozmiarów i sprężystości narządu.

Skracanie warg sromowych

Kolejnym zabiegiem z zakresu plastyki pochwy jest skracanie warg sromowych. Zabieg ten wykonuje się zazwyczaj z przyczyn estetycznych albo w szczególnych przypadkach, w celu poprawy jakości współżycia.

Korekta wad wrodzonych

W przypadku wrodzonych wad rozwojowych najczęściej dotyczy to usuwania różnego rodzaju przegród utrudniających współżycie. Przegrody mogą być poprzeczne lub podłużne. Ich usunięcie wymaga nacięcia w połowie szerokości, a następnie zamknięcia naczyń i zszyciu ścian z jednoczesnym usunięciem nadmiaru tkanek.

Rekonstrukcja błony dziewiczej

Podczas korekcji chirurgicznej możliwe jest również odtworzenie prawidłowego kształtu i ciągłości błony dziewiczej. Jeśli jest to możliwe odtwarza się ją z pozostałych części zszywając odświeżone jej brzegi. W sytuacji gdy nie ma dość materiału tkankowego dla odtworzenia konieczne jest, często dwuetapowe wykonanie tego zabiegu przez zdwojenie fałdu błony śluzowej ściany pochwy, a następnie częściowe zamknięcie nim wejścia do pochwy.

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na wycięciu nadmiaru tkanki z pochwy i ponowne zszycie ścianek przy użyciu szwów rozpuszczalnych.

 • Czas trwania zabiegu:

  Od 30 do 60 minut.

 • Wskazania:

  Wiotkość ścian pochwy i zwiększenie jej światła.

 • Efekty po zabiegu:

  Poprawa napięcia ścian pochwy, zmniejszenie światła pochwy, poprawa pracy gruczołów śluzowych.

 • Trwałość rezultatów

  Efekt zabiegu jest trwały.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, choroby przewlekłe i uogólnione, choroby nowotworowe, ogólny zły stan zdrowia.

 • Możliwe powikłania:

  Siniaki i obrzęki przemijające, blizny.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

Usługa Cena
Nici ginekologiczne 3600 zł
Chirurgiczna plastyka pochwy 3600 zł

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: