Chirurgiczna plastyka odstających uszu.

Gdy naturze trzeba troszkę pomóc.

Plastyka chirurgiczna odstających uszu

Plastyka odstających uszu jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej u osób dorosłych i najczęściej wykonywanym zabiegiem plastycznym u dzieci. Problem odstających małżowin usznych dotyczy 5% populacji, Odstające uszy są jedną z częstszych deformacji wrodzonych okolicy głowy i szyi. Jedynie u 8% pacjentów problem odstających uszu występuje rodzinnie.

Chirurgiczna korekcja uszu powinna być wykonywana u dzieci mających więcej niż sześć – siedem lat, kiedy to chrząstka osiągnęła odpowiednią konsystencją i dojrzałość. W tym wieku wielkość małżowiny usznej jest już prawie taka jak u dorosłych. Nie wykonuje się zabiegu otoplastyki u młodszych dzieci. Ze względu na konieczność zastosowania pełnej narkozy u najmłodszych dzieci, zalecanym przez wielu lekarzy, najbardziej odpowiednim wiekiem na przeprowadzenie zabiegu jest okres, w którym dziecko ma już 13-14 lat, u którego można zastosować znieczulenie miejscowe.

 • Charakterystyka zabiegu:

  Chirurgiczna plastyka odstających uszu polega na przecięciu i wymodelowaniu chrząstki odpowiedzialnej za ułożenie uszu. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym (małe dzieci). Po przecięciu i wymodelowaniu chrząstki chirurg zakłada szwy trzymające uszy we właściwej pozycji i specjalną opaskę.

 • Czas trwania zabiegu:

  Zabieg trwa około 2 godzin.

 • Wskazania:

  Odstające uszy w stopniu widocznym i wpływającym źle na samopoczucie pacjenta.

 • Efekty po zabiegu:

  Po zabiegu uszy przylegają do czaszki.

 • Trwałość rezultatów

  Rezultat jest trwały.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersi, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, nadwrażliwość na preparaty znieczulające.

 • Możliwe powikłania i przeciwwskazania:

  Niesymetryczny efekt końcowy, często wynikający z budowy anatomicznej, przerośnięcie blizn (w naszej klinice wiemy jak temu zapobiec), duże siniaki.

Cena zabiegu

Cena zabiegu plastyki odstających uszu wynosi od 3200 zł do 3 800 zł. Plastyka jednego ucha 1 800 zł, a chirurgiczne zszywanie płatka ucha 1 200 zł.

Gorąco namawiamy na konsultację w celu uzgodnienia optymalnego zakresu zabiegu.

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: