Peeling medyczny

Piękność bez skazy.

Peeling medyczny

Peeling medyczny polega na naniesieniu na powierzchnię skóry preparatu z silnymi substancjami o działaniu złuszczającym i regenerującym. W medycynie estetycznej zazwyczaj stosuje się następujące substancje:
– kwasy owocowe czyli alfa-hydroksykwasy,
– beta-hydroksykwasy,
– kwas migdałowy,
– kwas witaminy A (retinol)
– peeling węglowy – po nałożeniu maski węglowej, aktywuje się ja laserem Q-switch.

Peelingi medyczne to najczęściej mieszanki tych kwasów dobrane w taki sposób, by uzyskać jak najlepsze efekty końcowe.

Działanie

Peeling medyczny to skuteczny sposób na regenerację naskórka i leczenie zmian o charakterze trądzikowym. Zwany on jest również dermopeelingiem. Peeling medyczny jest to nieinwazyjny zabieg, mający na celu złuszczenie i wywołanie naturalnej odnowy naskórka, działając stymulująco na jego odnowę, a także odmładzająco, bakteriobójczo i bakteriostatycznie. Te właściwości wykorzystywane są również do leczenia zmian zapalnych związanych z nadmiernym łojotokiem. W efekcie skóra jest bardziej napięta, pozbywamy się większości drobnych przebarwień i krostek, a cera nabiera młodzieńczego blasku. Pozbywamy się również niechcianych zmian łojotokowych.

Peelingi medyczne mogą być uzupełnieniem innych zabiegów, takich jak redukcja zmarszczek mimicznych, wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym czy laseroterapia. Stosuje się go przede wszystkim na twarz i szyję ale nie zapominajmy też o dłoniach! Najlepsze rezultaty można uzyskać po serii około 5-6 zabiegów.
Idealnym momentem na wykonanie serii peelingów jest okres jesieni i zimy. Wtedy ubieramy się ciepło, nosimy szaliki, czapki i kaptury, więc łuszcząca się skóra nie jest bardzo widoczna. A pozytywnymi efektami będziemy mogli się cieszyć już na wiosnę.

Typowe obszary zastosowania peelingu medycznego:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Peeling medyczny (dermopeelingiem) jest nieinwazyjnym zabiegiem złuszczania i wywołania naturalnej odnowy naskórka, a czasami głębszych warstw skóry. Zabieg ten polega na aplikacji na powierzchnię skóry preparatu stanowiącego mieszankę kwasów organicznych. W efekcie następuje zmniejszenie ilości i głębokości zmarszczek, ujednolicenie cery, zmniejszenie nierówności skóry, zamknięcie porów oraz poprawa owalu twarzy.

 • Czas trwania zabiegu:

  Zabieg jest przeważnie krótki, trwa kilkanaście minut.

 • Wskazania:

  Profilaktyka przeciwko starzeniu się skóry, drobne zmarszczki, zmiany barwnikowe, trądzik, blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, skóra łojotokowa, zaskórniki, wiotka, sucha, zrogowaciała lub zmęczona skóra, uszkodzenia posłoneczne, rozstępy, cellulit.

 • Efekty po zabiegu:

  Poprawa elastyczności skóry, ujednolicenie i poprawa kolorytu skóry, wygładzenie nierówności, zamknięcie porów, zmniejszenie ilości i głębokości zmarszczek, wizualna poprawa owalu twarzy.

 • Trwałość rezultatów

  Efekty peelingu widoczne są już po pierwszym zabiegu. Najlepsze efekty przynosi jednak seria 4-6 zabiegów powtarzanych co 1-3 tygodnie. Ilość zabiegów w serii jest uzależniona od rodzaju peelingu i oczekiwań pacjenta.

 • Przeciwwskazania:

  Alergie skórne, uszkodzona lub podrażniona skóra, skłonność do powstawania bliznowców, aktywna opryszczka, świeże (do 2 miesięcy) blizny po zabiegach chirurgicznych, duża ilość znamion melanocytowych, krioterapia (do pół roku po zakończeniu leczenia), wyjątkowo ciężkie postacie trądzika, choroby autoimmunologiczne, stosowanie retinoidów( w ciągu ostatnich 6 m-cy), ciąża i karmienie piersią.

 • Możliwe powikłania i przeciwwskazania:

  Po zabiegu pacjent może odczuwać nieznaczne pieczenie lub szczypanie, które może utrzymywać się również przez kilka godzin po zabiegu. Może wystąpić również niewielki rumień i obrzęk, które ustępują w ciągu kilku godzin, czasem dni. Zdarzają się też przypadki świądu bezpośrednio po zabiegu.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

UWAGA: Z okazji Black Friday oferujemy rabat na prezentowane zabiegi w wysokości tylu procent ile masz lat :). Oferta ważna tylko do 29 listopada 2019!

Usługa Cena
BioRePeelCI3 200,00 zł
ENERPEEL Hand 250,00 zł
ENERPEEL Neck 200,00 zł
ENERPEEL oczy + usta EL 650,00 zł
ENERPEEL pirogronowy 250,00 zł
Innopeel Withening 300,00 zł
Inny peeling 200,00 zł
pH Formuła A.C.N.E 250,00 zł
pH formuła A.G.E 250,00 zł
pH Formuła M.E.L.A 300,00 zł
Purple Peel 4 250,00 zł
Skin Project nano Peel S.R.T 200,00 zł
Skin Project NanoPeel EYE 150,00 zł
Skin Project NanoPeel Face-Body 300,00 zł
Skin Project NanoPeel Saly Gel 25 250,00 zł
Skin Project NanoPeel TCA- 15 250,00 zł
Skin Project NanoPeel TCA- 25 300,00 zł
Skin Project NanoPeel TCA Jessner 250,00 zł
V.IT.A. C    plus  Sofot Resurfacing 250,00 zł

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: