Osocze bogatopłytkowe

Siła samoleczenia.

Osocze bogatpłytkowe

Osocze bogatopłytkowe to najskuteczniej obecnie odmładzająca substancja zaraz po własnych komórkach regeneracyjnych i macierzystych pacjenta. Mezoterapia i intradermoterapia tkanek osoczem bogatopłytkowym pozwala w krótkim czasie uzyskać delikatny lifting i promienny wygląd. Dzieje się to za sprawą zagęszczenia skóry poprzez stymulację odnowy komórkowej i zwiększoną produkcję kolagenu i elastyny. Płytki krwi zawierają szereg czynników wzrostu (PDGF TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF ), które stymulują komórki skóry i tkanki podskórnej do samoodnowy. Osocze zawiera również białka odpowiedzialne za adhezję komórkową: fibrynę, fibronektynę oraz witronektynę.

W efekcie podania osocza bogatopłytkowego w skórę staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie młodsza. Wygładzają się drobne zmarszczki, a twarz nabiera blasku.. Zagęszczenie skóry i poprawa jej napięcia daje też efekt delikatnego liftingu.
Stymulowana osoczem bogatopłytkowym tkanka podskórna również się regeneruje i w efekcie zagęszcza, poprawia się dzięki temu “rusztowanie” dla skóry.

Zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego są niezwykle skuteczne pod warunkiem, że są wykonywane przez osobę doświadczoną i wiedzącą co robi. Wiele jest metod pozyskiwana osocza i sposobów jego podawania, dlatego tak ważna jest wiedza i umiejętności osoby wykonującej zabieg. Należy pamiętać że osocze jest materiałem biologicznym i zabieg może wykonywać tylko osoba z wykształceniem medycznym i tylko w gabinecie medycznym, ze względu na konieczne środki ostrożności.

W klinice Medycyna Młodości specjalizujemy się w zabiegach z wykorzystaniem osocza bgatopłytkowego, fibryny i komórek regeneracyjnych.

Działanie

Przygotowanie osocza bogatopłytkowego rozpoczyna się pobraniem krwi od pacjenta bezpośrednio przed zabiegiem. Krew pobiera się w sposób jałowy, najczęściej z żyły kończyny górnej. Pacjent nie musi być na czczo, a cała procedura przypomina procedurę pobrania krwi do badań. Ilość pobieranej krwi może być różna i zależy od ilości osocza, którą chcemy otrzymać oraz od stosowanej metodologii jego zagęszczania.

Następnie probówki z krwią poddaje się wirowaniu w wirówce. Pozwala to na oddzielenie osocza i płytek krwi od znacznie cięższych elementów morfotycznych.

Otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry po wcześniejszym jej znieczuleniu.

Osocze możemy wykorzystywać w różnych okolicach ciała – wszędzie tam gdzie chcemy uzyskać poprawę jakości, gęstości, odżywienia i odmłodzenia skóry. Najczęściej ostrzykuje się powieki, twarz, szyję, dekolt oraz grzbiety rąk. Metodą mezoterapii igłowej można również ostrzykiwać blizny, rozstępy oraz pojedyncze przebarwienia. Bardzo często wykorzystuje się osocze w stymulacji wzrostu włosów.

Ponieważ osocze bogatopłytkowe jest preparatem pozyskiwanym z krwi pacjenta, nie ma ryzyka reakcji uczuleniowej, a zabieg jest całkowicie bezpieczny. Zabieg nazywany jest również Autologiczną Odnową Komórkową (ACR – Autologous Cellular Regeneration), gdyż regeneracja komórek skóry zachodzi dzięki działaniu własnych czynników wzrostu i substancji przeciwzapalnych.

Leczenie łysienia przy pomocy osocza bogatopłytkowego.

Czynniki wzrostu zawarte w płytkach krwi, podane do skóry głowy, pobudzają cebulki do wytwarzania nowych i mocniejszych włosów. Mezoterapia z użyciem osocza jest więc zabiegiem stymulującym komórki skóry i jej przydatki, a poza tym korzystnie wpływającym na poprawę krążenia w naczyniach włosowatych.

Choć sam zabieg nie należy do najprzyjemniejszych, to jest za to krótki i skuteczny. Uzyskuje się widoczny odrost i lepszą jakość włosów. Zaleca się wykonanie serii 3 zabiegów powtarzanych co 1-2 miesiące. Jedna wizyta trwa ok. 30 minut, a ślady ukłucia igłą znikają w ciągu kilku godzin. Zadziwiająco pozytywne efekty sprawiają, że zaczynamy rozumieć, dlaczego osocze bogatopłytkowe nazywane jest odżywczo-stymulująca bombą oraz dlaczego jego popularność wciąż rośnie.

W klinice Medycyna Młodości wykonujemy ten zabieg w znieczuleniu minimalizując dyskomfort pacjenta.

Typowe obszary zastosowania Osocza bogatopłytkowego:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego pacjenta (PRP) polega na pobraniu krwi od pacjenta do odpowiednich probówek i następnie jej odwirowaniu. Uzyskane w ten sposób osocze pobiera się do strzykawki i następnie podaje w odpowiedni sposób igło lub strzykawką.

 • Czas trwania zabiegu:

  Czas trwania zabiegu wynosi około 1 godziny.

 • Wskazania:

  Objawy starzenia się skóry i tkanki podskórnej, nadmierne wypadanie włosów, blizny różnego pochodzenia.

 • Efekty po zabiegu:

  W efekcie zabiegu z wykorzystaniem PRP następuje regeneracja i odmłodzenie skóry i tkanki podskórnej. Skóra staje się bardziej napięta, nabiera blasku. Tkanka podskórna się również regeneruje i zagęszcza. Czynniki wzrostu uwalniane przez płytki krwi stymulują mieszki włosowe do produkcji nowych mocniejszych włosów. Blizny prawie lub całkowicie znikają.

 • Trwałość rezultatów

  Rezultat jest trwały, ale bez wpływu na proces starzenia się skory.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, nadwrażliwość na preparaty znieczulające, małopłytkowość, inne choroby krwi.

 • Możliwe powikłania i przeciwwskazania:

  Siniaki.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

 

Usługa Cena
osocze Angel System 2 600,00 zł
osocze blizna Od 250 zł
osocze skóra głowy, twarz, dekolt 1 500,00 zł
osocze skóry głowy 800,00 zł
osocze staw pojedyńczy 400,00 zł
osocze twarz 800,00 zł
osocze twarz, skóra głowy 1 300,00 zł
osocze twarz, szyja 1 000,00 zł
osocze twarz, szyja, dekolt 1 200,00 zł

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: