Nici PDO

Doskonale piękne kształty.

Nici PDO

Nici PDO są jednym z doskonalszych rozwiązań do odmładzania i korygowania niedoskonałości . Nici PDO wykonane są z polidioksanonu – preparatu stosowanego od dziesiątków lat do produkcji szwów rozpuszczalnych. W wyniku przeprowadzonych badań, udowodniono niezwykłą skuteczność zabiegów z wykorzystaniem nici PDO w odmładzaniu.

Nici PDO poprawiają napięcie skóry, unoszą ją i stymulują produkcje kolagenu i elastyny. Wykorzystywane są przede wszystkim do wolumetrii i likwidacji objawów starzenia się na twarzy, szyi i dekolcie. Stosuje się je również do poprawy napięcia skóry innych okolic ciała, jak np. piersi, brzuch czy ramiona.

Nici PDO występują w kilku rodzajach i o różnych długościach, dlatego można do każdego problemu estetycznego podejść indywidualnie i osiągnąć naprawdę bardzo dobre efekty estetyczne.

Najbardziej popularne nici PDO to nici proste, nici screw i nici COG (z haczykami). W celach wolumetrycznych Najczęściej wykorzystywane są nici z haczykami (delikatnymi wypustkami), choć nie zawsze jest to najlepszy wybór. Bardzo ładne efekty wolumetryczne uzyskuje się w zabiegach z wykorzystaniem nici screw, a jeszcze lepsze przy łączeniu różnych rodzajów, długości i technik zakładania.

Zabiegi z wykorzystaniem nici PDO dają bardzo ładne i satysfakcjonujące efekty odmładzania, tylko muszą być dobrze wykonane. Jednym z warunków sukcesu jest założenie odpowiedniej ilości nici, tak aby prawidłowo zaopatrzyć obszar poddawany zabiegowi.

Wprowadzenie nici PDO do medycyny estetycznej pozwoliło na rozwiązanie wielu problemów estetycznych, do tej pory trudnych do rozwiązania. Dzięki niciom PDO możemy teraz ładnie odmłodzić okolicę oczu, ust i poprawić kształt nosa.

W klinice Medycyna Młodości pracujemy na całym profilu nici PDO w tym na unikatowych niciach V Sorb i In Tube.

Działanie

Z wiekiem proporcje twarzy zmieniają się, ponieważ mięśnie stają się coraz bardziej delikatne i mniej sprężyste. Dodatkowo, na skutek ubytku tkanki w okolicy kości jarzmowych, pojawiają się przy żuchwie opadające policzki, tzw. “chomiki”.

Jak dotąd najskuteczniejszym, a zarazem najmniej inwazyjnym zabiegiem z użyciem liftingujących nici to zabieg założenia właśnie nici PDO, zwany inaczej mikroliftingiem czy nieoperacyjnym liftingiem.

Lifting twarzy z wykorzystaniem nici PDO

Zabieg rozpoczyna się od znieczulenia miejscowego i zaznaczenia miejsc, gdzie będą wprowadzane pod skórę nici Lift PDO. Następnie za pomocą igły lub kaniuli lekarz bardzo precyzyjnie wprowadza nici PDO w skórę lub w tkankę podskórną pacjenta – po czym nić pozostaje w tkance. Inaczej niż w przypadku tradycyjnego liftingu, zabieg nie wymaga skalpela, ani długiego czasu rekonwalescencji. Stworzone za pomocą nici rusztowanie gwarantuje efekt ładnego owalu twarzy już po kilkunastu minutach.

Każda twarz jest inna i wymaga innego wymodelowania. W związku z tym, nie można powiedzieć ile nici powinno się wprowadzić pod skórę , jest to kwestia indywidualna. Z reguły dla dobrego efektu na twarz stosuje się ok. 15-20 nici na jedną stronę, przy modelowaniu policzków. W zależności od okolicy twarzy lub ciała zabieg trwa od 15 do 60 min.

Nici na ciało

Coraz częściej stosuje się nici na całe ciało. Dają doskonałe efekty, kiedy pacjentka chce sobie usunąć obwisłe “motylki” na dolnej części ramion, a także podnieść pośladki czy biust. Ważne jest, że skóra po zabiegu z nićmi automatycznie się podnosi i zaczyna optycznie wyglądać lepiej. Nie można jednak mylić zabiegu z nićmi z zabiegiem wypełniania piersi tłuszczem. Nici rozprawiają się z wiotkością skóry, ale dzięki nim biust nie staje się większy.

Nici stosuje się też u kobiet po ciąży i liposukcji. Działają wtedy dwutorowo: obkurczają skórę i rewitalizują ją. Kobiety, które prowadzą siedzący tryb życia i mają wiotkie pośladki, mogą wspomóc je nićmi, delikatnie je podnosząc.

Do większości zabiegów na ciało stosuje się długie nici proste lub z haczykami, którymi niejako szyje się ciało. Są to długie nici, mają kilkadziesiąt centymetrów długości (dla porównania nici krótki do twarzy mają kilka centymetrów).

Nietypowe zastosowanie nici

Nici stosuje się w zabiegach ginekologii estetycznej do zwężania pochwy. Nić umieszcza się w tkankach przez małe nacięcia i osadza pod skórą krocza lub w płytko położonych mięśniach tej okolicy. Na ogół stosuje się jedną nić z haczykami, czasami dwie.

Najnowszym odkryciem jest stosowanie nici jako alternatywy dla chemicznego leczenia zmarszczek mimicznych. Czoło to trudna okolica do odmładzania. Najczęściej stosuje się na tę część twarzy właśnie metody leczenia chemicznego. Co niestety osłabia mięśnie, które tracą na swojej objętości, przez co dochodzi do ubytków tkanki podskórnej. Słowem, zaczyna się psuć “rusztowanie podskórne”, co skutkuje np. opadaniem brwi. Tymczasem zastosowanie na czoło nici PDO (nitka przy nitce) sprawia, że brwi się ładnie unoszą, zmarszczki wygładzają, a dodatkowo mamy do czynienia z działaniem stymulującym. Nici nie powodują porażenia mimiki, za to wpływają na poprawę jakości skóry “od środka”. W niektórych przypadkach, gdy mamy do czynienia z obniżeniem brwi, często mylonym z opadaniem powieki, warto rozważyć zastosowanie nici z haczykami, które te brwi uniosą.

Kolejną rewolucja na którą pozwoliły nici PDO jest nieoperacyjna korekta i poprawa wyglądu i kształtu nosa. Nici PDO pozwalają na zwężenie nosa i uniesienie jego czubka.

Typowe miejsca wykorzystania nici PDO:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Lifting PDO to dość uniwersalny zabieg, który nie wymaga specjalnego przygotowania, a tym bardziej pielęgnacji pozabiegowej. Zabieg ten można wykonywać cały roku. W znieczuleniu miejscowym zakłada się nici PDO zgodnie z wcześniej przygotowanym planem zabiegowym.

 • Czas trwania zabiegu:

  Od 30 do 60 min w zależności od okolicy

 • Wskazania:

  Utrata owalu twarzy, wiotkości opadanie skóry, zmarszczki mimiczne, modelowanie kształtu nosa, unoszenie brwi, unoszenie piersi, unoszenie pośladków, rewitalizacja skóry.

 • Efekty po zabiegu:

  Odmłodzenie owalu twarzy, poprawa napięcia i jakości skóry, wygładzanie zmarszczek mimicznych, poprawa kształtu nosa, uniesienie brwi, uniesienie piersi, wymodelowane pośladki.

 • Trwałość rezultatów:

  Efekt zabiegu utrzymuje się średnio 18 miesięcy.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, choroby przewlekłe i uogólnione, choroby nowotworowe, ogólny zły stan zdrowia, nadwrażliwość na preparat znieczulający i skład nici.

 • Możliwe powikłania:

  Przemijające siniaki, obrzęk, zaciągnięcia i nierówności.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

 

Usługa Cena
1 blunt haczyki/barb 600,00 zł
1 Nitka Cog 350,00 zł
1 Nitka V-Sorb spatula 600,00 zł
Nici PDO czoło 1 500,00 zł
Nici PDO nos Od 1200
Nici PDO okolice oczu nici PDO proste Od 1000
Nici PDO okolice oczu nici PDO na kaniuli 1 500,00 zł
Nici PDO szyja Od 1500
Nici PDO twarz Od 1500
Nici PDO in tube 1 200,00 zł
Nici PDO Nitka mono 50,00 zł
Nici PDO Nitka screew 60,00 zł

Zadzwoń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: