Nici Happy Lift

Piękna niezmiennie.

Nici Happy Lift

Nici Happy Lift to wchłanialne nici, które na swojej powierzchni mają drobne tzw. haczyki w postaci wypustek nici. Nici Happy Lift zbudowane są z kwasu polimlekowego – preparatu który rozkłada się z czasem do CO2 i H2O, stymulując jednocześnie fibroblasty do produkcji kolagenu. Zabiegi z wykorzystaniem nici Happy Lift przeprowadza się w celu uniesienia skóry i tkanki podskórnej do odmłodzenia twarzy i szyi. Można je stosować również w celu podniesienia opadających piersi.

Czas wchłaniania się nici Happy Lift to minimum 8 miesięcy. Natomiast efekt zabiegu utrzymuje się do ok. 2 lat. Sukces jaki odniosły wchłanialne nici z haczykami, stanowi potwierdzenie nurtu w medycynie estetycznej polegającego na odchodzeniu, a wręcz minimalizowaniu stosowania trwałych implantów. Zabiegi z nićmi Happy Lift są doskonałą alternatywą (jak nie lepszą) dla liftingów operacyjnych.

Działanie

Mechanizm działania nici Happy Lift jest wielokierunkowy. W pierwszym okresie po zabiegu tkanki są unoszone mechanicznie przez nitki zakotwiczone w tkankach. Zakotwiczenie jest możliwe dzięki dwukierunkowemu, zbieżnemu ułożeniu haczyków w stosunku do środkowej części nitki. Ruchy mimiczne twarzy powodują, że haczyki stymulują fibroblasty do produkcji kolagenu. Nitka rozpuszczając się uwalnia do tkanek cząsteczki kwasu polimlekowego, które dodatkowo stymulują komórki do produkcji własnego kolagenu. Początkowo nici Happy Lift mechanicznie unoszą tkanki, a z czasem wchłaniają się, ale w ich miejscu pozostaje spora ilość własnego kolagenu, który tworzy nowe, własne rusztowanie usztywniające i unoszące tkanki. W ten sposób efekt zabiegu jest dłuższy niż czas fizycznego przebywania nici w tkankach.

Typowe miejsca wykorzystania nici Happy Lift:

 • Charakterystyka zabiegu:

  W znieczuleniu miejscowym w warunkach sterylnych wprowadza się za pomocą igieł nici Happy Lift w okolicę poddawaną zabiegowi. Nici wprowadza się zgodnie z wcześniej zaplanowanym torem, tak by w efekcie końcowym unieść opadającą skórę i tkankę podskórną.

 • Czas trwania zabiegu:

  Czas trwania zabiegu około jednej godziny.

 • Wskazania:

  W końcowym efekcie uzyskujemy uniesienie skóry i jej napięcie oraz poprawę napięcia, elastyczności i zagęszczenia skóry.

 • Efekty po zabiegu:

  W końcowym efekcie uzyskujemy uniesienie skóry i jej napięcie oraz poprawę napięcia, elastyczności i zagęszczenia skóry.

 • Trwałość rezultatów

  Efekt utrzymuje się od 18 do 24 miesięcy

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, nadwrażliwość na preparaty znieczulające i skład nici.

 • Możliwe powikłania:

  Siniaki, nierówności i zaciągnięcia skóry, asymetria, widoczny przebieg nici przy zbyt płytkim podaniu.

 • Share: