Lipoliza

Rozpuść tłuszcz!

Lipoliza

Lipoliza jest zabiegiem polegającym na podawaniu substancji lipolitycznej (rozpuszczającej komórki tłuszczowe) w okolicę poddawaną zabiegowi. Do takich okolic należą najczęściej brzuch, boki i uda. Substancja lipolityczna stosowana w zabiegu lipolizy rozpuszcza komórki tłuszczowe i zawarty w nich tłuszcz, który uwalnia się do układu limfatycznego i jest usuwany z organizmu.
Lipoliza jest doskonałym zabiegiem dla pacjentów bez nadwagi, którym przeszkadza nadmiar tkanki tłuszczowej w niektórych określonych okolicach. Przy zastosowaniu dobrych i sprawdzonych preparatów jest to bardzo skuteczny zabieg dający bardzo ładne efekty estetyczne.
Lipoliza najczęściej wymaga dwóch – trzech powtórzeń. Już po pierwszym zabiegu widoczne są efekty. W celu szybszej ewakuacji tłuszczu z organizmu zalecany jest masaż okolicy poddanej zabiegowi.
W klinice Medycyna Młodości stosujemy tylko sprawdzone i skuteczne preparaty dające efekty.

Działanie

Przeszkolony lekarz wprowadza przygotowany roztwór fosfatydylocholiny i deoksycholatu za pomocą igły i strzykawki w tkankę podskórną. Wkłuć jest tylko kilka. Obecnie nie poleca się już starej metody wielu drobnych i bolesnych nakłuć (jak mezoterapia), ale bardziej komfortową, choć nieco bardziej agresywnie wyglądającą metodę Motolese, czyli kaniuli lub długiej igły, poprzez którą wprowadza się równomiernie roztwór w tkankę tłuszczową. Dla jeszcze większego komfortu dodaje się często do mieszanki środków znieczulających (np. lignokaina).

Jeśli likwidujemy cellulit lub zależy nam na większym dotlenieniu tkanek, lekarz wstrzykuje preparat płycej, ale za w innym rozcieńczeniu i z domieszką dodatkowych koktajli. Po zabiegu skóra nieco puchnie, robi się zaczerwieniona, trochę bolesna. Ból porównywany jest często z tzw. zakwasami. Po kilkunastu minutach można spokojnie wracać do domu., a ewentualne dolegliwości bólowe łagodzić za pomocą np. chłodnych okładów. Od 3-4 doby możemy zacząć masować ostrzykiwane miejsca w celu równomierności efektu. Zaleca się również picie dużej ilości wody przez okres najbliższych dni w celu np. wyeliminowania spadków ciśnienia. Po lipolizie można stracić kilka cm w obwodzie jednak na ogół w miejscu, gdzie został zaaplikowany preparat traci się 2 do 4 cm.

Fosfatydylocholina potrafi utrzymywać się w tkankach nawet 3 miesiące po zabiegu, wiec zbyt częste ostrzykiwanie się nie ma sensu, ważniejsza jest raczej systematyczność (czyli przychodzenie na lipolizę co 3-6 tygodni).

Njczęstrze zastosowanie Lipolizy:

Doskonale nadaje się do usuwania tłuszczu z określonych partii ciała, jak brzuch, boczki czy uda, w celu modelowania sylwetki. Nadzwyczaj dobre rezultaty przynosi przy usuwaniu tzw. boczków oraz innych fałdek tłuszczu, w tym podwójnego podbródka i tzw. “chomików”

Typowe obszary zastosowania Lipolizy:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na podaniu za pomocą igły lub kaniuli substancji chemicznie rozpuszczających tkankę tłuszczową.

 • Czas trwania zabiegu:

  Czas trwania zabiegu wynosi około jednej godziny.

 • Wskazania:

  Nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicach podbródka, brzucha, boków, ud lub ramion. Nierówności po zabiegu liposukcji

 • Efekty po zabiegu:

  W końcowym efekcie uzyskujemy, zmniejszenie objętości podbródka, obwodu w pasie, obwodu ud, obwodu ramion oraz wyrównanie nierówności po zabiegach liposukcji.

 • Trwałość rezultatów

  Przy zachowaniu odpowiednich i zdrowych nawyków żywieniowych efekt zabiegu lipolizy jest trwały.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, nadwrażliwość na preparaty znieczulające, nadwrażliwość na stosowane preparaty i na soję, prawidłowy metabolizm.

 • Możliwe powikłania i przeciwwskazania:

  Siniaki, przebarwienia, obrzęk utrzymujący się przez kilka dni.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

Usługa Cena
Dermaheal LL – lipoliza peptydowa od 300 PLN
Phosphatidylcholine ampułka – lipoliza od 250 PLN

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: