Leczenie nadpotliwości

Nie odkładej tego na potem.

Leczenie nadpotliwości

Doskonałym sposobem na leczenie nadpotliwości jest wykorzystanie substancji chemicznych oddziałujących na przewodnictwo nerwowe. W takich przypadkach preparat podaje się w obszary o największej nadpotliwości tj. pachy, wnętrza dłoni, podeszwy stóp, rzadziej także czoło. Wpływa on na zakończenia nerwowe gruczołów potowych odpowiedzialnych za uwalnianie potu, a nie zakończeń mięśni, jak wówczas, gdy preparat podawany jest na zmarszczki.
Ze względu na dużą ilość koniecznych nakłuć – co pół centymetra lub co centymetr na całym obszarze, poddawanym kuracji – w Medycynie Młodości zabiegi na dłonie i stopy odbywają się pod opieką anestezjologa, który podaje pacjentowi leki o działaniu przeciwbólowym, uspokajającym i nasennym. Dzięki temu pacjent jest zrelaksowany, a zabieg bezbolesny. Taki zabieg jest także komfortowy dla lekarza, który może ostrzyknąć preparatem na przykład całą dłoń łącznie z palcami, nie obawiając się nieprzewidzianych reakcji ze strony pacjenta.

Typowe obszary leczenia nadpotliwości metodami chemicznymi:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na podaniu miejscowo małych dawek i czynnika aktywnego przy użyciu jednorazowej strzykawki, zaopatrzonej w bardzo cienką igłę, do wybranych miejsc.

 • Czas trwania zabiegu:

  W zależności od problemu i obszaru poddawanego zabiegowi, zabieg trwa od 15 do 30 min.

 • Efekty po zabiegu:

  Zlikwidowanie napotliwości

 • Trwałość rezultatów

  Preparat zaczyna działać po około 3 dniach od wstrzyknięcia, a pełen efekt leczenia może być zauważalny dopiero po tygodniu lub dwóch. Efekt utrzymuje się ok. pół roku

 • Możliwe powikłania:

  Brak

 • Przeciwwskazania:

  ciąża, karmienie piersią, miesiączka, choroby układu sercowo- naczyniowego, uczulenie na albuminę ludzką, przewlekłe choroby autoimmunologiczne, przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, przyjmowanie antybiotyków aminoglikozydowych o choroby płytki mięśniowo-nerwowej, zażywanie leków regulujących akcję serca, np. chinidyna, choroby układy nerwowego, np. choroba Alzheimera, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona etc.

 • Ważne informacje o zabiegu:

  Osoby przyjmujące witaminę E, suplementy witaminowe, zioła typu dziurawiec oraz leki przeciwzapalne powinny zaprzestać ich zażywania na minimum dziesięć dni przed planowanym zabiegiem z powodu ryzyka wystąpienia efektów niepożądanych, włącznie z obniżeniem efektywności zabiegu. Zabrania się także spożywania alkoholu przed i po zabiegu. Przez minimum 4 godziny następujące po zabiegu nie powinno się schylać, dźwigać, masować miejsc poddanych zabiegowi. Zaleca się unikanie ciężkiego wysiłku bezpośrednio po zabiegu, oraz korzystania z solarium oraz sauny. Również w dniu zabiegu i następnego dnia nie powinno się lecieć samolotem.

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

Usługa Cena
leczenie potliwości – dłonie 1 600,00 zł
leczenie potliwości – pachy 1 600,00 zł
leczenie potliwości – stopy 1 600,00 zł

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: