Laser neodymowo-yagowy

Uzdrawiająca moc światła.

Laser Neodymowo-yagowy

Zabiegi laserowe – a w szczególności laser neodymowo-yagowy – są jednymi z najbardziej popularnych zabiegów a gabinetach medycyny estetycznej. Wyróżniamy lasery IPL i lasery frakcyjne. Lasery frakcyjne dzielimy na lasery CO2 i lasery neodymowo-yagowe. Lasery CO2 są zdecydowanie bardziej przydatne do zabiegów chirurgicznych niż odmładzających i upiększających (ze względu na dosyć dużą destrukcję tkanek). Lasery frakcyjne neodymowo-yagowe są laserami z wyboru do zabiegów odmładzających, estetycznych i leczenia blizn.

Frakcyjny laser nedymowo-yagowy pozwala usuwać nieprawidłowe struktury kolagenowe i przebudowuje tkankę w sposób zbliżony do fizjologicznego. Dlatego też efekty po tych zabiegach pojawiają się stopniowo, w ciągu kilku miesięcy, a wynika to z naturalnego procesu regeneracyjnego. Efekty są trwałe na tyle, na ile pozwala na to proces starzenia się. W przypadku blizn efekt jest trwały.

W klinice Medycyna Młodości pracujemy na najlepszym, innowacyjnym laserze firmy Palomar. Mamy również ogromne doświadczenie i wypracowane własne skuteczne protokoły zabiegowe.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL:

Laser neodymowo-yagowy wykorzystuje się do regeneracji i poprawy wyglądu skóry – najczęściej twarzy, szyi i dekoltu. Jest to zabieg z wyboru do leczenia blizn świeżych i dojrzałych. Sprawdza się również w usuwaniu niektórych rodzajów przebarwień w tym melasmy.

Typowe obszary wykorzystania lasera neodymowo-yagowego:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na naświetlaniu światłem lasera wybranych obszarów skóry.

 • Czas trwania zabiegu:

  Od 15 minut do 1 godziny.

 • Wskazania:

  Widoczne pootwierane naczynka na twarzy i/lub rumień, przebarwienia po zapalne i "plamy soczewicowate" na twarzy, rękach, dekolcie, niepożądane owłosienie na twarzy, nadmierne owłosienie pod pachami, na nogach i bikini oraz w innych okolicach ciała.

 • Efekty po zabiegu:

  Rozjaśnienie i usunięcia nadmiernego zaczerwienienia na twarzy, zamkniecie rozszerzonych naczynek, usunięcie lub rozjaśnienie przebarwień, usunięcie nadmiernego owłosienia - depilacja.

 • Trwałość rezultatów

  Rozjaśnienie i usunięcia nadmiernego zaczerwienienia na twarzy, zamkniecie rozszerzonych naczynek, usunięcie lub rozjaśnienie przebarwień, usunięcie nadmiernego owłosienia - depilacja.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, zmiany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi, opalenizna, elektryczne implanty.

 • Możliwe powikłania:

  Przebarwienia, oparzenia.

 • Share: