Laser IPL

Światło uzdrawia.

Laser IPL

Laser IPL emituje światło pulsacyjne i wykorzystywany jest do usuwania niektórych problemów estetycznych. Oprócz światła pulsacyjnego laser IPL różnią się jeszcze kolorem tego światła. Ma to związek z tym, że różne problemy wymagają innej sekwencji impulsów i innego koloru światła by zabieg był skuteczny.

Laser IPL stosowany jest z bardzo dobrymi efektami do zamykania naczynek, usuwania przebarwień pozapalnych i tzw. „plam soczewicowatych” oraz depilacji. O skuteczności zabiegu decyduje nie tylko rodzaj i moc lasera, ale również charakter zmiany. Aby laser IPL zadziałał, konieczna jest obecność chromoforu dla danego rodzaju światła. Dlatego obserwujemy dużo większą skuteczność przy usuwaniu ciemnych włosów lub ciemniejszych plam, niż jasnych włosów, czy delikatnych przebarwień.

Kolejną istotną cechą wpływającą na skuteczność zabiegu jest możliwość zastosowania większej mocy bez ryzyka powikłań i przy zachowaniu komfortu zabiegu.

Nie wszystkie obecne na rynku urządzenia maja taką cechę i nie ma to związku z pochodzeniem urządzenia. Raczej zaangażowanie producenta.

W Klinice Medycyna Młodości posiadamy najwyższej jakości laser firmy Palomar wdrażającej i patentującej innowacyjne technologie i rozwiązania.

Działanie

Laser IPL emituje sekwencyjnie impulsy światła, które jest pochłaniane przez krew płynącą w naczyniu lub włos, który chcemy usunąć. zaabsorbowane światło i towarzysząca temu wysoka temperatura doprowadzają do zniszczenia komórek i mieszków włosowych. Czym ciemniejszy jest kolor zmiany którą chcemy usunąć, tym efekt końcowy jest lepszy. Elekt zabiegu trwały.

Zabiegi z wykorzystaniem lasera IPL:

Laser IPL wykorzystuje zamykania naczynek, depilacji nadmiernego owłosienia oraz do usuwania przebarwień pozapalnych i plam soczewicowatych.

Typowe obszary wykorzystania lasera IPL:

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

  • Share: