Karboksyterapia

Wyglądaj szczupło i zdrowo.

Karboksyterapia

Karboksyterapia jest zabiegiem polegającym na podawaniu śródskórnie dwutlenku węgla. Zabieg ten należy do zabiegów stymulujących i ma na celu poprawę krążenia i stymulację fibroblastów (komórek skóry) do namnażanie się i produkcji kolagenu i elastyny ( białek poprawiających napięcie i elastyczność skóry). Lepsze krążenie krwi to lepsza dotlenienie tkanek i lepsza wymiana składników przemiany materii. Seria zabiegów karboksyterapii znacznie poprawia jakość i wygląd skóry, która staje się bardziej napięta i nabiera blasku, wyrównuje się jej koloryt.
Karbolsyterapia jest również bardzo skuteczna jako zabieg stymulujący odrastanie włosów. Stosuje się ją jako zabieg wspomagający mezoterapię.
Problemem dla którego karboksyterapia jest zabiegiem z wyboru jest cellulit. Cellulit – problem około 80% kobiet – jest bardzo trudny do leczenia. Obecnie w gabinetach dostępnych jest wiele metod leczenia tzw. “pomarańczowej skórki”. Co roku słyszy się o nowych “cudownych” zabiegach. Karboksyterapia jest jednak nadal najbardziej skuteczna w likwidowaniu cellulitu, wygładzaniu i napinaniu skóry. Niewątpliwie wpływa na to poprawa przemiany materii i krążenia krwi i limfy, co sprzyja usuwaniu złogów i stymulacji skóry i tkanki podskórnej do regeneracji.
W klinice Medycyna Młodości stosujemy bardzo wysokiej jakości urządzenie do karboksyterapii, które podgrzewa podawany gaz i ma bardzo szeroki zakres programowy. Mamy też opracowane własne metody podawania dwutlenku węgla.

Działanie

Korboksyterapia poprawia krążenie krwi, zwiększa dotlenienie i odżywienie skóry, bezpośrednio wpływając na tkankę tłuszczową, skutecznie ją rozbijając. Dodatkowo terapia dwutlenkiem węgla pomaga eliminować złogi powstających w wyniku nieprawidłowej przemiany materii towarzyszącej cellulitowi. Wszystko to sprzyja spalaniu i usuwaniu naruszonych komórek tłuszczowych, wygładzeniu cellulitowych nierówności, a przede wszystkim bardzo wyraźnej poprawie napięcia skóry, wręcz jej obkurczeniu (pomaga np. w pozbyciu się cellulitu lub brzucha pociążowego).
Ogromna zaletą karboksyterapii jest brak jakichkolwiek trwałych uszkodzeń skóry. Nie występuje ryzyko reakcji alergicznych a także brak jest uwrażliwiania skóry na promieniowanie UV.

Typowe obszary poddawane zabiegom Karboksyterapii:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na podskórnym podawaniu podgrzanego dwutlenku węgla za pomocą urządzenia firmy Venusian.

 • Czas trwania zabiegu:

  Od 15 do 30 minut

 • Wskazania:

  Wiotka, marszcząca się skóra, zmarszczki mimiczne, cellulit, rozstępy, "cienie" i worki pod oczami, nadmierne wypadanie włosów zwłaszcza u kobiet.

 • Efekty po zabiegu:

  Bardziej napięta i rozświetlona skóra, efekt odmłodzenia, odrost nowych włosów, obkurczenie i czasami znikanie rozstępów, wygładzenie ud dotkniętych cellulitem, uniesienie pośladków, rozjaśnienie "cieni" pod oczami, wchłanianie się obrzęków na powiekach dolnych.

 • Trwałość rezultatów

  Od 6 do 12 miesięcy

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, choroby przewlekłe i uogólnione, choroby nowotworowe, ogólny zły stan zdrowia.

 • Siniaki i obrzęki przemijające. Przy źle przeprowadzonym zabiegu w okolicy oczu może dojść po porażenia nerwu wzrokowego - najczęściej przemijającego.

  Brak

Ceny zabiegów

Podane poniżej ceny zabiegów mają charakter orientacyjny. Ceny pakietów ustalane są indywidualnie. Gorąco namawiamy na konsultację w celu wybrania optymalnego zestawu zabiegów.

Usługa Cena
 brzuch 10 zabiegów 2 100,00 zł
dekolt 10 zabiegów 1 400,00 zł
włosy 10 zabiegów 800,00 zł
 pośladki 10 zabiegów 1 400,00 zł
  łydki 10 zabiegów 1 400,00 zł
 powieki 10 zabiegów 800,00 zł
 ręce 10 zabiegów 1 200,00 zł
szyja, podbródek 10 zabiegów 800,00 zł
twarz 10 zabiegów 1 500,00 zł
twarz, szyja, dekolt 10 zabiegów 3 200,00 zł
uda 10 zabiegów 1 900,00 zł
ramiona 10 zabiegów 1 900,00 zł

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: