Generator plazmowy

Siła zdrowego światła.

Generator plazmowy.

Generator Plazmowy (Full Spectrum Light) jest obecnie jedynym systemem plazmowej terapii światłem, wykorzystującym gorącą plazmę do generowania fal świetlnych obejmujących pełen zakres widma, od promieni ultrafioletowych do bliskiej podczerwonych. Wygenerowane w ten sposób promieniowanie jest wolne od szkodliwego dla organizmu promieniowania UVB oraz UVC. Dzięki temu naświetlanie światłem z Generatora Plazmowego pozbawione jest ryzyka jakie niesie nadmierne opalanie światłem słonecznym.

Generator plazmowy jako jedyne wykorzystuje energię gorącej plazmy.

Plazma generowana jest w tym urządzeniu za pomocą żarników łukowych (Arc Rodes). Po wytworzeniu między nimi wysokiego napięcia elektrycznego, następuje wytworzenie łuku elektrycznego i temperatury ponad 3000 stopni Celciusza i jasności przeszło 10 000 luksów. W efekcie uzyskane promieniowanie obejmuje pełen spektrum zakres światła widzialnego, podczewieni oraz bliskiego ultrafioletu. Innymi słowy Generator Plazmowy generuje najbardzije przydatny i potrzebny człowiekowi zakres fal elektromagnetycznych.

Fototerapia z wykorzystaniem tego urządzanie odpowiada doborczynnemu działaniu słońca na np. atopowe zapalenia skóry, które możemy obserować w wyniku działania promieni słonecznych w lecie. Ale to nie wszystko. Promieniowanie uzyskane w generatorze plazmy to znacznie więcej niż terapia światłem. Oprócz działania miejscowego naświetlanie generatorem plazmy wpływa bardzo korzystnie na regulację calego ukladu immunologicznego i gospodarki hormonalnej organizmu. Udowodniono wręcz bardzo korzystny wpływ na łańcuchy mRNA, które są odpowiedzialne za prawidłową budowę łańcuchów DNA.

Dlatego terapia przy użyciu genertora plazmy jest unikalna i przynosi doskonale efekty w leczeniu atopowego zapalenia skóry, trądzika, świeżych blizn pozabiegowych, łuszczycy, trudno gojących się ran, stanów zapalnych i zwyrodnieniowych stawów i może być bezpiecznie stosowane nawet u dzieci poniżej 1 roku życia.

Nadal trwają badania nad zastosowaniem generatora plazmy w takich schorzeniach jak choroby przewlekłe i nowotwory.

Działanie biologiczne FSL

– zmniejszenie świądu
– działanie bakteriobójcze i przeciwzapalne
– kontrola i regulacja układu immunologicznego
– przyspieszenie procesów regenerująco – gojących
– kontrola autonomicznego układu nerwowego
– poprawa układu krążenia krwi i limfy
– kontrola równowagi hormonalnej
– fotochemiczna synteza vit. D3

Wskazania kliniczne
– atopowe zapalenie skóry
– łuszczyca
– infekcje grzybicze
– półpasiec
– zmiany zapalne
– wypadanie włosów
– utrzymujący się rumień

Typowe miejsca zastosowanie Generatora Plazmowego:

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zabieg polega na naświetlaniu obszaru poddawanego zabiegowi przez 15-20 min. W celu osiągnięcia efektów terapeutycznych wymagania jest seria zabiegów od 10 do 20 naświetleń.

 • Czas trwania zabiegu:

  Od 15 do 20 minut w serii od 10 do 20 naświetleń.

 • Wskazania:

  Atopowe zapalenie skóry Łuszczyca Trądzik Zakażenia grzybicze Półpasiec Zmiany zapalne Wypadanie włosów Trwały rumień (doskonałe wyniki) Oparzenia Powikłania po innych zabiegach w tym medycyny estetycznej Odmładzanie skóry i śluzówki narządów intymnych Trudno gojące się rany Stany zapalne w obrębie stawów

 • Efekty po zabiegu:

  W przypadku chorób immunologicznych znaczna poprawa i bardzo długie remisje. W innych przypadkach efekt terapeutyczny jest zaskakująco dobry. Bardzo często nieporównywalnie lepszy niż w przypadku innych zabiegów.

 • Trwałość rezultatów

  W przypadku chorób immunologicznych uzyskuje siębardzo długie remisje i znaczne zmniejszenie stosowanych leków. W innych przypadkach rezultat trwały.

 • Przeciwwskazania:

  Opalenizna

Cena zabiegu

Cena serii 10 zabiegów naświetlania generatorem plazmowym wynosi 1 000 zł. Gorąco namawiamy na konsultację w celu uzgodnienia optymalnego zakresu kuracji.

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: