Zszywanie płatka ucha

Uszy się ogląda, a nie słucha.

Chirurgiczne zszywanie płatka ucha

Zszywanie płatka ucha jest coraz częstym zabiegiem wykonywanym w naszej klinice.
Przyczyną rozerwania płatka ucha są urazy mechaniczne, a najczęściej zbyt silnie i zbyt szybko pociągnięty kolczyk. Dochodzi do rozerwania płatka ucha i w konsekwencji płatek ucha składa się z dwóch oddzielonych od siebie części.

Taki stan nie tylko uniemożliwia noszenie kolczyków, czy nawet klipsów, ale sprawia, że ucho wygląda nieestetycznie. Często kobiety nie zdają sobie sprawy, że to można zmienić.
Rozerwany płatek ucha można chirurgicznie zszyć i wymodelować, tak by pozostał tylko mały, niewidoczny ślad. Panie które lubią kolczyki, bardzo łatwo go zasłonią, choć bardzo często nie ma takiej potrzeby.

Zdecydowanie najlepsze efekty uzyskuje się, jeśli zabieg wykonany jest natychmiast po urazie. W przypadku, kiedy uraz był jakiś czas temu zabieg wykonuje się poprzez chirurgicznym opracowaniu oddzielonych od siebie części płatka ucha i ponownym ich połączeniu szwem. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a okres rekonwalescencji krótki i dosyć komfortowy.

Specjaliści pracujący w klinice Medycyna Młodości są bardzo sprawni w wykonywaniu tego typu zabiegów z bardzo ładnym efektem końcowym.

Działanie

Chirurgiczne zszywanie płatka ucha polega na jego rekonstrukcji i zszyciu z powrotem dwóch oddzielnych części płatka, aby przywrócić naturalny kształt. Ilość zakładanych szwów może się indywidualnie różnić, jednak zwykle są to 3-4 szwy. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny. Efekt jest natychmiastowy, a czas rekonwalescencji po zabiegu jest minimalny – już następnego dnia można wrócić do obowiązków (w przypadku znieczulenia ogólnego – dwa dni po zabiegu).

Możliwe też jest ponowne noszenie biżuterii w uszach – nie ma przeciwwskazań do przekłucia zrekonstruowanego płatka po określonym czasie potrzebnym do wygojenia tkanek. Istnieje także wariant zabiegu pozwalający na pozostawienie kolczyka w świeżo zoperowanym uchu.

 • Charakterystyka zabiegu:

  Zszycie płatka ucha to bardzo popularny zabieg estetyczny, którego głównym zadaniem jest poprawa wygładu. Zabieg polega na ponownym połączeniu dwóch oddzielnych części płatka i zszyciu ich kilkoma szwami.

 • Czas trwania zabiegu:

  Około 30 minut.

 • Wskazania:

  Rozerwany na skutek urazu płatek ucha.

 • Efekty po zabiegu:

  Estetycznie zszyty płatek

 • Trwałość rezultatów

  Efekt zabiegu jest trwały.

 • Przeciwwskazania:

  Ciąża i karminie piersią, choroby immunologiczne skóry i tkanki podskórnej, choroby przewlekłe i uogólnione, choroby nowotworowe, ogólny zły stan zdrowia.

 • Możliwe powikłania:

  Siniaki i obrzęki przemijające, przerośnięcie blizny.

Cena zabiegu

Cena zabiegu chirurgicznego zszywania płatka ucha wynosi około 1 200 zł. Gorąco namawiamy na konsultację w celu uzgodnienia optymalnego zakresu zabiegu.

Zadzowń do nas, aby dowiedzieć się więcej

+48 22 353 84 98, lub +48 609 657 787

albo kliknij przycisk messenger’a poniżej

 • Share: