Tajemnice Pelikanów

2019-09-15 Urszula Brumer

Tajemnice Pelikanów

Kilka miesięcy temu w gabinecie odwiedziła mnie znajoma. Nie widziałyśmy się kilka lat, ledwo ją poznałam. Bardzo schudła. Usiadłyśmy przy herbacie i nagle moja koleżanka zaczęła zdenerwowanym  głosem: „ nie cierpię pelikanów i motyli”. W pierwszym momencie byłam zdezorientowana. O czym ona mówi? – zastanawiałam się z niepokojem.

– Bo wiesz, wiszą mi z ramion, nie mogę założyć żadnej sukienki na ramiączka. Katowałam się, ćwiczyłam, byłam na dietach. Schudłam sporo, to fakt. Sama widzisz. Ale tych fałd skóry na rękach nie mogę zrzucić. A niedługo moja córka wychodzi za mąż. Rozumiesz, ślub, przyjęcie, rodzina i …  Znalazłam piękną kreację na tę okazję. Bez rękawów. Wyobraź sobie, elegancka suknia i te obwisłe ramiona. No po prostu koszmar!

Obejrzałam jej ramiona. Faktycznie, skóra zwisała z ramiom, straciła swoją elastyczność. Dlaczego tak się stało przy całym jej wysiłku? Ramiona to jedno z miejsc, gdzie bardzo widoczna jest utrata elastyczności skóry związana z wiekiem i często spowodowana utratą wagi. Skóra w tej okolicy jest cienka i ma skłonność do wiotczenia. W przypadku mojej znajomej te dwa czynniki nałożyły się na siebie, dając bardzo nieestetyczny efekt i na pewno wykluczający noszenie sukienek bez rękawów.

Jak pozbyć się tej niechcianej zwiotczałej skóry, kiedy ćwiczenia na siłowni, czy na zajęciach fitness nie pomagają?

My, w Klinice Młodości na „pelikany” i „motyle” mamy sposoby.  Wykonujemy zabiegi, których celem jest zmniejszenie obwodu ramion, uelastycznienie skóry. W przypadku niedoskonałości ramion świetnie sprawdza się Ulverin i nici PDO, a także lipoliza. Ale wyboru zabiegu dokonuje lekarz, który musi najpierw obejrzeć stan skóry i zdecydować , co będzie najbardziej efektywne.

W przypadku mojej znajomej, Ulverin okazał się strzałem w 10! Ulverin jest bardzo bezpieczną metodą ujędrniania skóry i redukcji tkanki tłuszczowej wykorzystującą wysoką energię skoncentrowanej wiązki ultradźwięków. Jest też jednym z najskuteczniejszych urządzeń termicznych dostępnych w gabinetach. Ulverin jest stosowany do poprawy napięcia i elastyczności wiotkiej skóry oraz do usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej na podbródku, brzuchu, bokach, ramionach, udach i podudziach.

W przypadku mojej znajomej potrzeba było 2 zabiegów, aby otrzymać satysfakcjonujący efekt. Ale już  po pierwszym zabiegu efekty były widoczne.

Niedawno moja znajoma wpadła do gabinetu pochwalić się zdjęciami ze ślubu swojej córki. Muszę przyznać, że w wieczorowej kreacji, nie wglądała na mamę panny młodej, bardziej na starszą siostręJ. Była bardzo z siebie zadowolona, a cały zespół Kliniki Medycyny Młodości razem z nią. Na koniec spotkania powiedziała ze śmiechem: nie pozwolę już nigdy tym cholernym „pelikanom” na zasiedlenie moich ramion. Znam już na nie sposób!

A tak przy okazji, wiecie ile pelikan może pomieścić wody lub pokarmu w worku przy dziobie? Około 13 kg! Natura jest niesamowita!

,