System PRP Angel i twarz nabiera anielskiego blasku

2019-10-16 Urszula Brumer

System PRP Angel i twarz nabiera anielskiego blasku

Wiele pacjentek i pacjentów często pyta, który zabieg medycyny młodości da efekt WOW po jednym zastosowaniu. Takim jest z pewnością zabieg z wykorzystaniem wysoko stężonego osocza bogatopłytkowego pozyskiwanego przy pomocy systemu PRP Angel.

Niektórzy nazywają go „wampirzym liftingiem” (nazwa trafna na zbliżający się Halloween, choć osobiście nazwy tej nie lubię). W zabiegu tym wykorzystuje się osocze bogatopłytkowe z własnej krwi pacjenta.

Co daje osocze bogatopłytkowe?  

Osocze posiada olbrzymie właściwości naprawcze, pobudza skórę do regeneracji. W miejscu,  gdzie je  podajemy  dochodzi do aktywacji płytek krwi i uwolnienia z nich zawartych wewnątrz czynników wzrostu, które z kolei pobudzają fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny w skórze. Aktywują też mikro krążenie i stymulują tworzenie się nowych naczyń krwionośnych. Płytki krwi zawierają szereg czynników wzrostu (PDGF TGF-β1, TGF-β2, VEGF oraz EGF ), które stymulują komórki skóry i tkanki podskórnej do samoodnowy. Osocze zawiera również białka odpowiedzialne za adhezję komórkową: fibrynę, fibronektynę oraz witronektynę. To wszystko to olbrzymi zastrzyk witalności, a co za tym idzie, młodości dla skóry, twarzy, dekoltu, szyi. Można go również stosować w terapii wypadania włosów oraz leczenia różnego rodzaju blizn, a także w ginekologii estetycznej i zabiegach regeneracyjnych w ortopedii.

Jak to robimy w Klinice Medycyna Młodości?

Jesteśmy zwolennikami najlepszych rozwiązań i perfekcyjnego wykonania zabiegu. Po zakwalifikowaniu przez lekarza do zabiegu, pobieramy krew pacjenta, z której pozyskuje się osocze.  Osocze to materiał biologiczny i ze względu na delikatność swej materii oraz konieczność zachowania odpowiednich procedur bezpieczeństwa, zabieg może być wykonywany tylko przez lekarza medycyny oraz w gabinecie medycznym, gdzie zachowane są odpowiednie warunki sanitarne. Jakość  urządzenie, które separuje osocze też ma olbrzymie znaczenie. W naszej Klinice dysponujemy urządzeniem PRP Angel System. Jest to rodzaj wirówki, gdzie odwirowuje się osocze tak, jak w separatorach komórkowych. Komputerowy separator wychwytuje płytki krwi z czynnikami wzrostu odpowiedzialne są za procesy naprawcze. Dzięki systemowi PRP Angel, osocze jest kilkunastokrotnie bardziej stężone niż w tradycyjnej metodzie. System ten posiada całkowicie zamknięty, sterylny, jednorazowy zestaw, co gwarantuje bezpieczeństwo pacjentowi. Urządzenie PRP Angel odwirowuje krew do momentu, aż uzyska wystarczająco duże stężenie płytek potrzebne do osiągnięcia zadowalających efektów.

Po odwirowaniu otrzymane osocze wstrzykuje się do skóry z zastosowaniem techniki mezoterapii igłowej lub liniowo, wzdłuż zmarszczek i fałdów skóry po wcześniejszym jej znieczuleniu w miejscach, które chcemy odmłodzić. Zabieg trwa około godziny.

Efekty?

Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Skóra nabiera blasku, staje się gładsza, bardziej napięta,  widocznie odmłodzona. Efekty widoczny jest już po kilku dniach, i z każdym dniem nabiera coraz młodszego wyglądu.

Zabieg ten polecamy wszystkim zabieganym i niecierpliwym, którzy nie mają czasu na kilka zabiegów, a chcą mieć efekt WOW dość szybko. Może być stosowany w każdym wieku.

Od lat specjalizujemy się w zabiegach z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego uzyskiwanego przy pomocy systemu PRP Angel i mogę z całą odpowiedzialnością powiedzieć, efekty są naprawdę WOW!

,