O Medycynie Młodości słów kilka …

2019-11-04 Urszula Brumer

O Medycynie Młodości słów kilka …

Medycyna Młodości ma wiele twarzy

Wczoraj podsumowywaliśmy ostatnie lata pracy. I chyba muszę się pochwalić. Zaufało nam ponad 4000 pacjentów. Wykonaliśmy ponad 4000 zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Zabiegi były różne, problemy pacjentów także o zróżnicowanej problematyce. To co sprawia nam, lekarzom Kliniki Młodości  największą radość to przede wszystkim zadowolenie pacjentów. Zawsze cieszy fakt, że pacjent zarówno odmłodniał fizycznie jak i psychicznie, poczuł „wiatr w żagle”.

Ale wśród pacjentów byli i są również ludzie młodzi, dla których kuracje odmładzające to dopiero pieśń przyszłości. On przychodzą z innymi problemami, z którymi wspólnie musimy się zmierzyć.  Te problemy to między innymi: blizny, trądzik, cellulit, wypadające w nadmiarze włosy, nadmiar tkanki tłuszczowej to tu to tam,  a także te natury bardziej intymnej, które wymagają interwencji ginekologa, czy urologa.

Tak, medycyna młodości ma wiele twarzy. Zatrzymuje zarówno czas jak i naturalnie poprawia wygląd. Czasami nasuwa mi się stwierdzenie, że wiek XXI to wiek medycyny estetycznej. Może moje myśli płyną z obserwacji obecnego świata, który dąży do zatrzymania tego, co najszybciej przemijające i w naszej współczesnej świadomości najcenniejsze  – młodości. O zatrzymanie młodości i młodego wyglądu walczymy na różne sposoby. Rynek to zauważył i poddaje nam różne rozwiązania. Ilość zabiegów, preparatów jest olbrzymia, urządzeń, technologii i metod oszałamiająca. Ilość gabinetów medycyny estetycznej, które powstają co roku też jest trudna do zliczenia. Ale jakość na tym rynku nie zawsze jest priorytetem. Z niepokojem obserwuję jak za zabiegi zarezerwowane dla lekarzy medycyny estetycznej biorą się osoby bez wykształcenia medycznego, które często nie rozumieją i nie znają zależności jakie mogą zachodzić między procedurami, nie potrafią przewidzieć powikłań, a także nie są świadome konsekwencji zdrowotnych niewłaściwie wykonanego zabiegu. W Klinice Młodości dość często mamy przypadki leczenia powikłań po zabiegach, które zostały wykonane źle, w gabinetach, gdzie osoby nie mają uprawnień do wykonywania zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej. Oczywiście pacjent kuszony jest ceną i fajnym sloganem reklamowym. Bądźmy jednak szczerzy. Medycyna estetyczna nie może być tania. Preparaty, urządzenia, szkolenia, udziały w konferencjach, wiedza medyczna to wszystko składa się na koszty medycyny estetycznej. I te koszty wcale nie są małe. Doświadczenie i wiedzę zdobywa się latami, inwestując czas i pieniądze.

Muszę stwierdzić z przykrością, że niestety gabinety kosmetyczne i kosmetyczki po jednorazowym kursie z danej metody podejmują się zrobienia zabiegu, który powinien być wykonany przez doświadczonego lekarza. To budzi mój sprzeciw i jest wbrew przysiędze Hipokratesa, którą my lekarze składamy:  „przede wszystkim nie szkodzić”. Dlatego często mówię, że medycyna młodości to sztuka połączona z wiedzą i doświadczeniem. Co chwila na rynku pojawiają się nowe urządzenia i metody. Ale tak naprawdę najważniejsze jest doświadczenie i kunszt lekarza, który wykonuje zabieg!

Te rozważania mogłabym ciągnąć w przez wiele godzin, ale chciałabym po prostu wytłumaczyć tym, którzy dopiero zaczynają swoją historię z odmładzaniem, że nie można kierować się tylko ceną zabiegu, trzeba sprawdzić jakie doświadczenie, wiedzę i wykształcenie,  ma osoba wykonująca zabieg, ile zabiegów wykonała, jakie metody stosuje. Bo niestety jak wszyscy wiemy – łatwo zepsuć, ale a naprawić już trudniej.

Zaczęłam od tego, że medycyna młodości ma wiele twarzy. Klinika Medycyny Młodości może zaprezentować Wam tę w pełni profesjonalną, pełną zrozumienia dla problemów pacjentów, z doświadczonym zespołem. Działamy nie od wczoraj, przeszliśmy wiele szkoleń, zdobywaliśmy doświadczenie i wiedzę w Polsce i zagranicą. Dla nas to, co robimy jest pasją połączoną z ciągłą koniecznością zdobywania wiedzy.

Dla tych, którzy chcieli by poznać naszą twarz i dla tych, którzy już ją znają, przygotowaliśmy w listopadzie kilka promocji, aby ten szary miesiąc nie był tak smutny. Możemy wspólnie zacząć uśmiechać się bez zmarszczek mimicznych i opadających kącików ust, a także zlikwidować, to, co nam przeszkadza w twarzy czy w ciele.

Oto nasze promocje: 20% na zabiegi urządzeniem Ulverin, zabieg Plasmage, zabieg przy wykorzystaniu osocza bogato płytkowego oraz na zbieg nićmi PDO.

Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest konsultacja z lekarzem, podczas której dobierany jest najbardziej właściwy zabieg, aby rozwiązać dany problem.

,