Oko w Oko z PlasmAge …

2019-11-10 Urszula Brumer

Oko w Oko z PlasmAge …

Skoro zajrzałaś lub zajrzałeś na ten blog i dotarłaś do tego tekstu to znaczy, że interesuje Cię temat powiek. Dziś opowiem trochę o problemie opadających powiek, bo z  nim właśnie często stykamy się w naszej praktyce Kliniki Medycyny Młodości.

Opadające powieki wraz ze zmarszczkami mimicznymi dodają lat, a twarz mimo wielu starań może mieć wygląd smutnej. Ale dlaczego powieki opadają? Znowu wszystkiemu winien jest czas i działanie niekorzystnych czynników na delikatny obszar wokół oczu. Przyglądając się strukturze skóry na powiekach dostrzeżemy, że jest ona delikatna i jednocześnie odpowiada za ochronę oka, a także utrzymanie otwarcia oka przez kilkanaście godzin dziennie. Pod skórą powiek znajduje się tłuszcz i mięsnie. Wiemy, że z wiekiem tracimy ten tłuszcz (tutaj niestety to niedobry objaw) i powieka zaczyna być wiotka, z czasem opadać. Wraz z upływem lat również mięśnie stają się coraz słabsze i coraz trudniej im utrzymać skórę powiek w dobrej kondycji.

Można przyjąć, że proces ten zaczyna się już po 25 roku życia, czyli granicy od kiedy twarz zaczyna się „starzeć”. Niektóre badania wskazują na to, że największy problem z opadającą górną powieką zaczyna się po 40 roku życia. I tutaj dochodzimy do kolagenu i elastyny, czyli substancji odpowiedzialnych za gęstość skóry. Ich ilość w skórze powiek również spada, do tego dochodzi stres, nieodpowiednia pielęgnacja skóry, niektóre choroby oczu. I mamy problem! Opadające powieki!

Rozwiązanie problemu jest teoretyczne łatwe ale również wymaga ogromnej delikatności i doświadczania. Trzeba pamiętać, że oczy to bardzo wrażliwy narząd, o który musimy dbać. Nieodpowiednio wykonany zabieg czy to na powiekę górną czy dolną może przysporzyć nie tylko bólu ale również pogorszyć wygląd. Przykładem może tu być nieumiejętne podanie kwasu hialuronowego do dolnej powieki, co może spowodować efekt sińca pod oczami, albo worków pod oczami. Przez wiele lat popularne były również operacyjne zabiegi chirurgiczne na powieki (blefaroplastyka), ale przez klika tygodni po operacji utrzymywała się opuchlizna i zasinienie, a blizny trzeba było chronić przed promieniowaniem słonecznym przez kilka tygodni.

W tej chwili odchodzi się coraz częściej od inwazyjnych technik korekcji powiek na rzecz znacznie bardziej bezpiecznych, bez użycia skalpela. Technika w medycynie estetycznej idzie bardzo szybko do przodu, co pozwala pacjentowi i lekarzowi mieć duży wybór zarówno wśród technik jak i urządzeń.

Od kilku lat w naszej praktyce stosujemy urządzenie Plasmage, które jest doskonałą, bezpieczną metoda na poprawę kondycji powiek. Przy tym zabiegu unikamy zagrożeń dla oka, mięśni i nerwów, które niosą za sobą chirurgiczne operacje powiek, czy zabiegi przy użyciu laserów.

Plazma, nazywana „czwartym stanem skupienia materii”, obecna jest w naturze – na przykład w piorunach. Urządzenie Plasmage „naśladuje” siły natury i impuls plazmy w nim powstający ma bardzo wysoką temperaturą działającą tylko powierzchownie. Część tej energii powoduje natychmiastowe, lecz płytkie uszkodzenie naskórka z jego sublimacją, a część (w postaci ciepła) powoduje działanie rewitalizujące skórę (pobudzenie syntezy kolagenu i obkurczenie włókien istniejącego kolagenu). Zabieg urządzeniem Plasmage jest bezpieczny dla oczu. A to jest najważniejsze! Zaczerwienienie powiek, które powstaje po zabiegu jest krótkotrwałe.

W Klinice Medycyny Młodości stosujemy metodę Plasmage od kilku lat. Jest dobrze sprawdzona, a nasi klienci bardzo zadowoleni. Powieki po tym zabiegu wyglądają znacznie młodziej, oczy stają się wizualnie większe, co odejmuje każdemu lat.

Przez cały listopad w Klinice Medycyny Młodości trwa promocja 20% na zabieg Plasmage. Warto bardziej otworzyć oczy. Świat jest taki piękni, a my wciąż możemy wyglądać i czuć się młodo!

,