Usta i ich odmładzanie

2019-11-22 Urszula Brumer

Usta i ich odmładzanie

Zmysłowe usta to dla wielu Pań i Panów bardzo ważny element urody. Wszyscy wiemy, że zmarszczki wokół nich nie dodają im zmysłowości. Problemem, z którym często pojawiają się pacjenci w Klinice Medycyny Młodości są tzw. zmarszczki palacza. Ci którzy nie palą, mogą się oburzyć, że ktoś posądza ich o ten typ zmarszczek. Spokojnie to tylko nazwa. Niestety ten typ zmarszczek dotyczy i palących i niepalących, choć ci, którzy na co dzień sporo palą są bardziej i wcześniej narażeni na taką „deformację” skóry.

Zmarszczki palacza to niewielkie, pionowe wgłębienia pojawiającymi się w okolicy ust, głównie nad górną wargą. Mają one cechy zmarszczek mimicznych i są skutkiem utraty sprężystości skóry, opalania twarzy, żucia gumy i oczywiście palenia papierosów.

Skąd ta nazwa dla tych zmarszczek? Zostały one nazwane tak, ze względu na większą widoczność przy charakterystycznym dla palenia ułożeniu ust oraz szybszego starzenia skóry u osób palących. Jednak to nie jedyna przyczyna powstawania tego typu zmarszczek. Czynniki, które mają wpływ na ich tworzenie to mimika (mówienie), naturalny proces wiotczenia skóry, zanik tkanki podskórnej, mięśniowej i kostnej szczęki oraz żuchwy, a w niedalekiej przyszłości, do czynników wywołujących te zmarszczki dojdzie jeszcze robienie selfie, w czasie, którego układamy usta w dzióbek.

Pisząc o zmarszczkach palacza, warto jest też wspomnieć i zachęcić palaczy do rzucenia tego nałogu. Jeśli chodzi o osoby palące, trzeba przyznać, że ich skóra starzeje się szybciej. Zaobserwowano, że skóra nałogowych palaczy w wieku 40 lat wygląda jak skóra nigdy niepalących 70-cio latków! Palenie tytoniu powoduje niekorzystne zmiany skóry, wywołując lub nasilając przebieg wielu chorób skórnych, w tym nowotworów. Jednym z pierwszych elementów terapii antyagingowej osób palących powinno być rzucenie palenia!

Ale jak poradzić na zmarszczki wokół ust?

W Klinice Medycyny Młodości stawiamy na szybkie pozbycie się problemu. W tym przypadku polecamy zabieg urządzeniem Plasamage. Rezultaty widoczne są po pierwszym zabiegu. Ale trzeba poświęcić trochę czasu i energii na okres rekonwalescencji. Metoda jest nieinwazyjna, nie pozostawia śladów interwencji, plusem jest krótki czas zabiegu. Tak samo sprawdza się Ulverin, a także bardzo dobrym rozwiązaniem są również nici PDO, które poprzez napięcie i przebudowę skóry dają bardzo ładne efekty. Często pomaga delikatna poprawa konturu ust i ich korekta. Ostrzykiwanie kwasem hialuronowym tej okolicy jest dyskusyjne, bo w efekcie powoduje powstanie tzw. małpiego pyszczka.Co nie jest ani estetyczne, ani eleganckie.

Ale zmarszczki palacza to tylko część problemu ust. Opadające kąciki ust i ich „zwężanie” się też nie dodają uroku. Dlatego warto zastanowić się nad kompleksowym podejściem do odmładzania ust. Dlatego zachęcam do umówienia się na wizytę i ustalenia indywidualnie całego procesu przywracania ustom i tej okolicy młodego wyglądu.

 

, , , , ,