Włos Ci z głowy nie spadnie …

2019-12-09 Urszula Brumer

Włos Ci z głowy nie spadnie …

Nadmierne wypadanie włosów? Spróbujmy zabiegu z osoczem bogato płytkowym.

Coraz więcej kobiet skarży się na wypadanie włosów. Wiek nie ma tu znaczenia. Do Kliniki Medycyny Młodości przychodzą zarówno młode jak i starsze panie, skarżąc się na utratę włosów. Oczywiście u każdej z nich problem wypadania włosów może mieć inne podłoże. U kobiet w młodszym wieku może wiązać się ze dużą ilością stresu, utratą masy ciała,  problemami endokrynologicznymi, przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej, czy stanem po porodzie. I tu, zauważyliśmy pewien problem. Kiedyś wypadanie włosów po poradzie, było naturalne i po pewnym czasie, wszystko wracało do normy, włosy normalnie odrastały. Teraz wiele kobiet, zauważa, że włosy mimo sporego upływu czasu po urodzeniu dziecka  nie odrastają. Panika i  stres pogłębiają jeszcze sytuację.

U kobiet starszych nadmierne wypadania włosów jest zazwyczaj związane z okresem menopauzy i zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie kobiety. Bez względu na przyczynę, nadmierna utrata włosów jest dla kobiet olbrzymim problemem zarówno estetycznym jak i emocjonalnym. Trzeba powiedzieć sobie jasno: leczenie nie jest proste i wymaga znalezienia zarówno przyczyny jak i dobrania metody, która będzie skuteczna w danym przypadku.

Ostatnio do Kliniki Medycyny Młodości trafiła młoda pacjentka (26 l), która z przerażeniem wyznała, że robią jej się coraz większe zakola. Na szczęście miała dość długie włosy, odpowiednio je zaczesując mogła ukryć defekt. Jednak sytuacja była poważna. Przeanalizowałyśmy, co może być przyczyną – prawdopodobnie tabletki antykoncepcyjne oraz nadmiar stresu. Pacjentka zdecydowała się na wizytę u ginekologa i zmianę sposobu antykoncepcji, a także zapisała się na trening redukcji stresu i technik uważności. W jej przypadku włączyłyśmy zabieg osoczem bogato płytkowym pozyskiwanym w systemie Angel. Zastosowanie tej metody okazało się bardzo trafne, po dwóch zabiegach zauważyłyśmy poprawę i pojawiły się nowe włosy.

W Klinice Medycyny Młodości, w terapii nadmiernego wypadania włosów łączymy zazwyczaj kilka różnych metody. Ich wybór zależy  oczywiście od indywidualnych potrzeb.  Jednak w wielu przypadkach, szczególnie u kobiet, zabieg osoczem bogato płytkowym  sprawdzał się najlepiej. Zabieg osoczem bogato płytkowym pozyskiwanym w Angel System często jest zabiegiem z wyboru w trudnych przypadkach, u mężczyzn i u pacjentów przyjeżdżających z za granicy.

Jeśli zauważycie problem nadmiernego wypadania włosów, należy jak najszybciej podjąć działania. Im wcześniej zostanie znaleziona przyczyna i wdrożona terapia tym rezultaty będą szybsze i bardziej efektywne.  Nie jest bez znaczenia gdzie wykonywany jest zabieg. Prawda jest taka, że nie wszystkie zabiegi osoczem bogato płytkowym przynoszą efekt (nie ma to nic wspólnego z kosztem tego zabiegu) i ważne jest by nie bolało.

W marcu 2020, w Klinice Medycyny Młodości można skorzystać z promocji 20% na zabiegi osoczem bogatopłytkowym. Zapraszam na konsultację i wspólne znalezienie rozwiązania problemu nadmiernie wypadających włosów.

 

,