Wiek przebarwień

2020-01-23 Urszula Brumer

Wiek przebarwień

Przebarwienia to dość powszechny problem. W Klinice Medycyna Młodości spotykamy się z nimi dość często i stosujemy terapie, które usuwają intensywność przebarwień do 95% a nawet całkowicie je likwidują. Wielu pacjentów pyta skąd biorą się przebarwienia i co możemy w tej materii polecić.

Zacznijmy od początku.

Przebarwienia powstają często na twarzy i te uważane są za najbardziej niepożądane, bo trudno je ukryć, szczególnie osobom, które nie nakładają makijażu. Kolejnym miejsce to ręce. I znów nie wygląda to zbyt atrakcyjnie. Dłonie pokryte plamami nieodzownie kojarzą się ze starością. Inne części ciała, na których pojawiają się przebarwienia to dekolt, plecy, przedramiona, łydki.

Skąd biorą się przebarwienia?

Przyczyn jest klika. W młodszym wieku mogą być związane z wahaniami hormonów (np. ciąża, zaburzenia hormonalne, przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, leczenie hormonalne, zaburzeniami funkcjonowania tarczycy, stany zapalne przydatków. Często pojawiają się również w miejscach, gdzie wcześniej leczyliśmy trądzik poprzez intensywne zabiegi.

Po 45 roku życia, przebarwienia mogą mieć związek ze zmianami hormonalnymi spowodowanymi  przekwitaniem. Z wiekiem, kiedy nasza wątroba nie pracuje tak jak wcześniej, ciemne plamy pojawiają się na dłoniach. Dlatego tak ważne w profilaktyce przebarwień, jest dbanie o dobre funkcjonowanie wątroby i całego organizmu. Oczywiście przebarwienia mogą mieć również związek ze stosowaniem niektórych leków, ziół lub kosmetyków zawierających substancje fotouczulające. Jako, że coraz częściej mówi się, że nasza skóra jest lustrem naszego organizmu przebarwienia mogą wskazywać na to, że w naszym ciele coś nie działa prawidłowo.

Z dermatologicznego punktu widzenia przebarwienia, powstają, gdy nieprawidłowo działają melanocyty, komórki wytwarzające melaninę – barwnik skóry.

Jak niwelujemy przebarwienia w Klinice Medycyna Młodości?

W naszej praktyce leczenia przebarwień łączymy różne metody, aby uzyskać dobry efekt. A sposobów na przebarwienia możemy zastosować kilka. Oto one:  komórki regeneracyjne, laser IPL laser frakcyjny neodymowo-yagowy, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, peeling medyczny, PlasmAGE, peelingi medyczne.

W tej chwili jest doskonały czas na rozpoczęcie terapii przebarwień. Z pewnością będzie sprzyjać jej niewielkie nasłonecznienie, a co za tym idzie mniejsza ekspozycja na słońce. W naszej Klinice trwa promocja na zabiegi osoczem bogatopłytkowym (- 20%). Możemy je wykorzystać zarówno do walki z przebarwieniami jak i jednocześnie wzbogacić  skórę o substancje, które nadadzą jej blasku młodości. Zapraszamy do konsultacji z naszymi specjalistami, którzy dobiorą najskuteczniejszą terapię  dopasowaną indywidualnie do skóry.

,