Anielska terapia

2020-01-27 Urszula Brumer

Anielska terapia

Osocze bogatopłytkowe a dieta

Osocze bogatopłytkowe to zabieg, który od wielu lat stosowany jest w medycynie estetycznej. Jest jednym z najlepiej udokumentowanych i świetnie sprawdza się, kiedy pacjentowi zależy na poprawie jakości skóry i tkanki podskórnej, a co za tym idzie uzyskaniu naturalnego, młodego wyglądu.

W naszej Klinice osocze bogatopłytkowe pozyskujemy również przy pomocy jednego z najlepszych na rynku urządzeń: Angel. Po pobraniu krwi od pacjenta odwirowujemy ją w tym urządzeniu i otrzymujemy wysokiej jakości autologiczny preparat osocza z całym bogactwem komórek i czynnikami wzrostu. Potem preparat podawany jest w określone przez lekarza miejsca algorytmami opracowanymi w wyniku doświadczenia.

Osocze pozyskujemy z krwi pacjenta. I tu warto zastanowić się jak naturalnie podnieść jego jakość. Bo od jakości osocza, sposobu jego odwirowania oraz wiedzy osoby wykonującej zabieg, zależy efekt końcowy naszych działań. W Klinice Medycyna Młodości dysponujemy świetnym sprzętem a nasi specjaliści to wykwalifikowani lekarze, którzy wykonali już tysiące zabiegów z osoczem bogatopłytkowym. Jak jest rola pacjenta w tym zabiegu? To on jest dawcą własnej krwi i jej jakość ma ogromne znaczenie. A co wpływa na jakość krwi? Krótko mówiąc: nasz styl życia, dieta, aktywność fizyczna, poziom stresu a także odpowiednia ilość snu. Dlatego, planując zabieg osoczem bogatopłytkowym warto już wcześniej pomyśleć o zbilansowanej diecie, włączyć w swój plan dnia aktywność fizyczną (spacery, trochę fittnesu), zadbać o wystarczająco długo ilość snu i picie około 2 litrów wody dziennie oraz świeżych soków, zwłaszcza tego z marchewki – bogatego w beta karoten – prekursor vit. A. Wiele osób pyta o dietę. W Klinice Medycyna Młodości doradzamy regularne jedzenie, rezygnację ze śmieciowego jedzenia oraz słodkich czy słonych przekąsek między posiłkami. Dieta powinna być dostosowana do aktywności fizycznej, czyli do tego ile się ruszamy w ciągu dnia, jaki tryb życia prowadzimy. Przed zabiegiem osoczem bogatopłytkowym warto zwiększyć ilość świeżych warzyw i owoców w diecie oraz zadbać o wystarczającą ilość dobrych tłuszczy Te działania będą również procentować po zabiegu, jeśli staną się zwykłą częścią naszego życia.

Ale wracając do samego zabiegu przypomnijmy, że zabieg osoczem bogatopłytkowym to obecnie jeden ze skuteczniejszych, a zarazem najmniej inwazyjnych zabiegów odmładzających i liftingujących. Skóra poddana substancjom zawartym w osoczu bogatopłytkowym staje się widocznie odmłodzona nawet o kilka lat. Osocze bogatopłytkowe jest absolutnie naturalne, a ryzyko uczulenia prawie nie istnieje, gdyż, mówiąc kolokwialnie, pochodzi od samego pacjenta. Jest to więc doskonały zabieg dla alergików, oraz, wbrew obiegowej opinii, pacjentów z chorobami autoimmunologicznymi (np. nadczynność tarczycy).

W Klinice Medycyna Młodości polecamy i wykonujemy ten zabieg regularnie i to zarówno w celach odmłaadzających jak i przy nadmiernym wypadaniu wlosów. Efekty, które widzimy są super. Na początku wielu pacjentów ma obawy, bo na zdjęciach w Internecie wykonanych w czasie zabiegu widzi zakrwawione twarze – tylko osocze pobrane w systemie Angel jest podbarwione hematokrytem – ale jest to dodatkowa wartość tego zabiegu. Zachęcam wszystkich, którzy chcą szybko sprawić, aby ich skóra nabrała blasku i młodzieńczego wyglądu na spróbowanie tego zabiegu. Efekty mogą naprawdę zaskoczyć! Zaskoczy Was również nasza promocja – 20 % na zabieg osoczem bogatopłytkowym pobranym w systemie Angel.

,